Foto: Hanna Miller
Hollandit võib nimetada jalgratturite paradiisiks, mispoolest Zeeland aga eriline on? Zeeland on üks kaheteistkümnest Hollandi provintsist ja üsna Saaremaa suurune, kuigi elanikke on seal kümme korda rohkem. Teadupärast on Holland üks kõige tihedamini asustatud riike Euroopas, kuid ometi ei ole see sugugi silmaga hoomatav. Vaadates avaraid põlde ja poldreid üksikute talude või ridaküladega tammidel, võib mulje olla hoopis vastupidine!

Maaga pole Hollandis aga teadagi priisata, suuresti on see ju sõna otseses mõttes merelt võidetud ja kõrges hinnas… Kanalid pinnase kuivendamiseks, veskid, külad, kirikutornid ja hooldatud väikelinnad – kõik see kokku loob kaunilt maalilise pildi, mida paras jalgrattalt nautida. Just nimelt jalgrattalt, sest autoga sõites ei saa kätte ei kohalikku hõngu ega õhku, seda tõelist kohalolemise ja osasaamise tunnet. Head rattateed, väikesed vahemaad külade-linnakeste vahel, vähe liiklust ja lõputud liivadüünid, kus vaid rattaga saabki tiirutada, rattalaenutused ning meeldivad ööbimis- ja einestamisvõimalused teevadki Zeelandi tõeliseks ratturite ideaalmaastikuks! 

Ööbida võib näiteks 13. sajandist pärit lossis (Kasteel Westhove), mis restaureeritud pere- ja ratturite hosteliks (Domburg) või arvukates B&B tubades, mida on suvehooajal vaja kindlasti ette broneerida.