Marju Kõivupuu Foto: Sven Arbet
1.veebruaril saadab rahvusringhäälingu eetrisse vanima järjepidevalt eetris olnud raadiosaate "Päevakaja" järjekorranumbriga 20 000.

"Päevakaja" kõlas esimest korda 1958. aasta 6. Oktoobril ja saatele andis nime Valdo Pant. "Päevakaja" sünd andis raadiouudistele uue formaadi ja lisas hoogu kogu Eesti Raadio arengule. Varem loeti uudised lihtsalt ette, kuid nüüd tulid juurde reporterite tehtud helilõigud ja intervjuud.
Ümmarguse tähtpäeva puhul toimetavad ja loevad 1. veebruari pikki uudistesaateid külalisesinejad. Kell 9 toimetasid saadet europarlamendi saadikud Indrek Tarand ja Kaja Kallas, kes tegi raadiotööd otse Brüsseli stuudiost. Saate välisuudised toimetas ja esitas Urmas Paet ning Yana Toom arutles ühe enda tellitud uuringu tulemuse üle, mille järgi kaks kolmandikku Eesti venekeelsetest inimestest ei tea, kes on Eesti peaminister.

Keskpäevast saadet toimetasid juristid Carri Ginter ja Rein Lang. Kommentaari sellesse saatesse tegi Varro Vooglaid, arutledes õigusriigi üle.

Kell 15 olid uudised haridus- ja teadusinimeste käes, saadet toimetasid folklorist Marju Kõivupuu ja Prantsuse lütseumi direktor Lauri Leesi.
Vikerraadio saates "Uudis+" algusega kell 12.15 oli Mall Mälbergil pikk intervjuu president Toomas Hendrik Ilvesega, kes rääkis raadio rollist oma elus.
Kell 14.05 lahkas Uku Toom Vikerraadio "Reporteritunnis" "Päevakaja" ajalugu ja tulevikuväljavaateid.
Sel päeval näitab raadio ka pilti, sest kõiki nimetatud saateid näeb veebiülekandena portaalist Menu.err.ee.
1960. aastatel oli "Päevakaja" tunniajane ja sisaldas kirjavastuseid, liiklusinfot, arsti nõuannet ja muud. Paljudest rubriikidest kasvasid hiljem välja omaette saatesarjad.
Päevakaja reporterid on saate algusaegadel olnud Valdo Pant, Feliks Kaasik, Lembit Lauri, Ivar Trikkel, Feliks Leet, Toivo Makk, Ott Kool, Hubert Veldermann, Juhan Virkus ja paljud teised. Uuema põlvkonna tegijatest on "Päevakajaga" seotud olnud Tiit Karuks, Feliks Undusk, Harri Tiido, Tiit Sinissaar, Erki Berends, Agu Uudelepp, Indrek Treufeldt, Urmas Paet jt. Praegu on kõige staažikam "Päevakaja" toimetaja Mall Mälberg.
"Päevakaja" on iga päev kell 18 eetris Vikerraadios, Klassikaraadios ja Raadio Tallinnas.