"Hommik Anuga" saatejuht Anu Välba. Ülo Josing (ERR)
Alanud aastal toovad ETV ja ETV2 vaatajate ette hulga värskeid saateid ja sarju. Taas on ekraanil Anu Välba, kes juhib pühapäevahommikust saadet „Hommik Anuga“. Juba algas uus “Laulukarussell” Kristo Eliase juhtimisel ning veebruaris tulevad Eesti Laulu poolfinaalid ja lõppvõistlus. Margus Karu menuromaanil põhinev sari “Nullpunkt” algab 18. jaanuaril. „Valimisstuudio” saated algavad jaanuari lõpust. Uus spordipublitsistikasaade “Suurmeistrid” on vaatajate ees veebruarist.

Eesti vanim lauluvõistlus “Laulukarussell” alustas pöörlemist 4. jaanuaril. Eve Viilupi ja Aarne Saluveeri loodud laste laulusaade toob vaatajate ette kokku 96 paremat laululast üle Eesti. Need lapsed on olnud oma linna või maakonna lauluvõistluste edukamad ja nüüd on aeg kokku saada teleekraanil. Igas saates on kohal laulumaias saatejuht Kristo Elias ja ansambel Urmas Lattikase juhtimisel. Eetris pühapäeviti kell 18.40.

Dokumentaalfilmide sari “Eesti lood” toob ka tänavu eetrisse hulga uusi mõtlemapanevaid lugusid. Avafilm, mille autor on Liis Lepik, räägib araabia juurtega Eesti moslemist, humanitaartöötajast süürlaste pagulaslaagris Jordaanias. Teiste seas jääb jaanuarikuusse film “Sisekõla” noorest heliloojast Pärt Uusbergist. Film jälgib, mis toimub autoriga sel pöördelisel ajal, kui tema sisehelid väljuvad isiklikust ruumist välisesse – kõigi ruumi. Sissepoole vaatav tundlik muusikaline rännak näitab looja igapäevast võitlust oma elukutse ilu ja valuga. Režissöör on Madis Reimund. “Eesti lugude” uued filmid on vaatajate ees alates 7. jaanuarist kolmapäevaõhtuti.

11. jaanuarist on vaatajate ees saade “Hommik Anuga”. Alanud aastast on ETV pühapäevahommiku hea tuju looja Anu Välba, kes toob saatesse huvitavaid külalisi ja jututeemasid ning kutsub stuudiosse muusikuid puhkepäeva ilusale hakatusele oma panust andma. Saate algus on kell 10.

11. jaanuaril algusega kell 16 saavad vaatajad otseülekandes osa aasta muusikuks valitud Hirvo Surva pidulikust kontserdist Tallinna lauluväljaku klaassaalis.

17. jaanuarist algab ETVs laupäeva õhtuti Euroopa parim teadussaade “Rakett 69”. Üle Eesti on kokku tulnud gümnasistid ja tudengid, ihates kohta nutivõistluses. Saatesse pääseb 15 noort ning viie ülesandega teadustakistusrada paneb proovile ka kõige targemad pead. Edasi saavad vaid need, kes suudavad muljet avaldada tipptasemel teadlastele: MSc Aigar Vaigu, PhD Mart Noorma, PhD Heli Lukner ja MSc Riin Tamm.

Palju kõneainet pakkunud linateos "Nullpunkt" on telesarjana ETV vaatajate ees jaanuari keskpaigast. Margus Karu menuromaanile tuginev draama räägib noorte põletavamatest probleemidest – madalast enesehinnangust, kohanemisraskustest ja tunnustuse otsimisest. Kui avastad end ühel hetkel nullpunktist, tuleb ette võtta uus algus ja end taas üles ehitada. Režissöör Mihkel Ulk, peaosas Märt Pius. ETV eetris pühapäevaõhtuti alates 18. jaanuarist.

"Nullpunkt".

“Noor inspektor Morse” ja veel mitu uut sarja

Alates 3. jaanuarist kuulub ETV laupäevaõhtusse legendaarse brittide "Inspektor Morse´i" 25. aastapäevaks valminud sari kuulsa uurija karjääri algusaegadest. Tegevus toimub 1960ndatel Oxfordis, Morse on siin alles noor mees ning asub vaistlikult ja sündmuste tahtel kujundama oma edasist töökäiku. Sari on pälvinud kõrge hinnangu nii televaatajatelt kui kriitikutelt.

"Noor inspektor Morse". 

11. jaanuaril on ETV kavas krimidraama “Lahendamata juhtum: naine puuris” (Rootsi/Saksa/Taani 2013), esimene osa Taani kirjaniku Jussi Adler-Olseni menukast põnevikesarjast. Vastloodud salapärase politseiosakonna Q kaks uurijat, kes esialgu vaid töötavad läbi vanu toimikuid, leiavad end ühtäkki lahendamas lugu reisilaevalt haihtunud tuntud naispoliitikust.

Uus põhjamaine peredraama “Paksem kui vesi” ("Tjockare än vatten") on ETV eetris alates 20. jaanuarist. Rootslaste 2014. aastal linastunud sarjas kutsub ema oma üksteisest kaugenenud lapsed kokku saarele, kus ta peab külalistemaja. Siin aga jõutakse pärandilooni, mis pole asjaosalistele sugugi lihtne.

26. jaanuarist näitab ETV uut päevasarja, brittide muhedat ja helget “Ihult ja hingelt” (“Born and Bred”), mille tegevus toimub 1950ndatel kaunis Lancashire külakeses, kus vastandlike iseloomudega isa ja poeg peavad maahaiglat.

ETV2s R2 Aastahiti gala, muusikafilmid, teatrietendused ja uus komöödiasari

ETV2 teeb otseülekande Raadio 2 Aastahiti auhinnagalalt Von Krahli Teatris 8. jaanuaril. Tseremooniale on kutsutud kahekümne aasta jooksul R2 Aastahiti võitnud autorid ja esitajad ning oodata on mitme auhinnasaaja selgumist.

Teemanädalaid ja –kuid pakub ETV2 ka kevadhooajal. Muusika-aasta alguse puhul pühendab ETV2 jaanuarikuu muusikafilmidele. Esmaspäevaõhtuti on võimalus vaadata tõelisi dokumentaalfilmipärleid: “Journey to JAH”, “Stone Roses - Made of Stone”, “It Might Get Loud” ja “Twenty Feet From Stardom”. Muusikafilme jagub ka “Maailma kino” rubriiki, kus esitletakse mängufilme INXS-ist, Bob Geldofist ja Vladimir Võssotskist.

6. jaanuaril algab ETV2s sari “Derek”, mille peaosaline on siiras ja heasüdamlik hooldekodu töötaja. 13-osaline sari on Ricky Gervaisi värskeim komöödialugu, kus tema täita on stsenaristi, režisööri ja ühtlasi ka peaosatäitja roll.

"Derek". 

Kultuurivestlussaade „Plekktrumm“ algab taas 12. jaanuaril, et rääkida otse-eetri külalistega olulistel kultuuriteemadel.

Reisisari “4x4” on 13. jaanuarist eetris uute osadega, kus seekord uuritakse maailma üht rikkalikumat huumorimaardlat – rännak viib vaatajad Tšukotkale.

Paljukiidetud terav poliitiline põnevik “Kaardimaja” Kevin Spaceyga peaosas jätkub ETV2s alates 15. jaanuarist.

Esmaspäevaõhtuse vene draamasarja eetriajal näeb alates 26. jaanuarist Ivan Turgenevi romaani “Isad ja pojad” neljaosalist ekraniseeringut.

Muusikavideote saade “Eesti TOP 7” kasvab uuest aastast pikemaks, kestes pea tunni ning tuues eetrisse senisest rohkem värskelt valminud muusikavideosid.

Uus saatesari „Tõsieluline“ kaevub meie parimate dokumentalistide kaadritesse ja mälestustesse, tuues vaatajateni ajajäädvustuse nende pilkude kaudu. Kuueosaline saatesari on eetris alates märtsist.

Kevadhooajal näitab ETV2 uusi teatrietendusi. Jaanuaris esilinastub Ivar Põllu lavastatud “Vanemuise biitlid” Tartu Uuelt Teatrilt, ekraanile on tulemas Roman Baskini lavastus „Hamlet“ Rakvere linnuses ja Rein Raua „Vend“ Rakvere Teatris.

Veebruarist toob ETV2 eetrisse spordipublitsistikasaate “Suurmeistrid”, mida hakkavad juhtima Anu Säärits, Lembitu Kuuse, Kristjan Kalkun ja Tarmo Tiisler.