Foto: Raivo Tasso, MAALEHT/RAIVO TASSO
Vaheldumisi õuekülmas ja tuules ning tubases keskkütteõhus viibinu näonahk vajab korralikku niisutust. Niisutamise kõrval aitavad kreemide intensiivained nahal säilida elujõulisena ka temperatuurist ja temperatuurivaheldustest hoolimata.

Peaaegu tasuta õnnestub valmistada väga mitmekesiseid nahahoolduskreeme ja -maske. Aluskreemiks sobib äärmiselt hästi vana hea Nivea kreem, mis kõlbab kõigile nahatüüpidele kõigil aastaaegadel.

Lisaefekti annavad kreemi sisse segatud, vastavalt oma naha seisundile valitud koostisained, näiteks hooldav oliiviõli, värskendav kohupiim ja sidrunimahl või jahutav-rahustav piparmündiõli.

Mask, mis kaotab nahapinnalt kiskuva tunde ja ketenduse, muutes naha pehmeks, vetruvaks ja siledaks.

1 munakollane
1 tl oliiviõli
2 tl Nivea kreemi
2 kurgiviilu

Segage kausikeses kokku kreem, munakollane ja õli, kuni segu on ühtlane ja rõõmsalt helekollane. Kandke pintsli või spaatli abil üsna paks kiht maski näole, kaelale ja kindlasti ka dekolteepiirkonnale. Asetage kurgiviilud silmadele ja lõõgastuge vähemalt 15 minutit. Seejärel eemaldage mask nahalt pehme kosmeetilise salvrätiga, loputgea leige veega ja kreemitage, kui nahk seda vajama peaks.

Elukiri