Laulja Triinu Taul joogafestivalil. Anne Metsis
Joogafestival ei üllata igal aastal üksnes uute praktikatega, ka joogarahva välimus näitab uusimaid trende. Seda nii lossihoovi ja kultuurikeskust ühendavas joogatajate voos kui müügiplatsidel, kus Eesti moemoemärgid on kanda kinnitanud.

Varasest tuttavate kangaste bambuse ja kanepi kõrval on uueks tegijaks eukalüptikiud, mis võlub siidise pehmusega. Kanepi värvipotis käinud pluus saab aga lisaks mahedale rohekale toonile ka kehale rahulolutunnet pakkuva jahutava omaduse. Nii kinnitas Pure Domuse särgi selga tõmmanud Katrin Kiviste, kelle väljapanekus leidus peenest naturaalvillast joogakampsuneid ka külmemate ilmade jaoks.

Katrin Kiviste - kanepiga värvitud.


GreenEst - orgaaniline puuvill.


Spiritjooga.

Haikuminimal - meeste riided.


Haikuminimal - meeste seelik.

Tuntud joogariiete valmistaja GreenEst on disaininud orgaanilisest kiust püksid ja topid, mida kaunistavad graafilised mandalad. Spiritjooga elegantse seljadekolteega toppide orgaaniline kiud paitab nii keha kui hinge. Haikuminimal on suunatud meestele. Linasest djellabahid ja kujult haaremipükse meenutavad meeste seelikud sobivad nii jooga- kui tantralaagrisse.

Joogarahva armastus kihtkihiliste heledate hõljuvate pükste-seelikute-tuunikate vastu on teada. Eksootiliste mustrite kõrvale on ilmunud kõrgtehnoloogilisest spordikangast retuuside digitrükis päikeseloojangud ja avakosmos. Läbikumavad kangad, pits, litrisära ja puhtad värvid kuuluvad festivalimeeleollu. Kuid miks mitte ka sportlik minimalism nii moe- kui joogatunni vormina. Viimast, kui kehatunnetuseks parimat, soovitab ka joogaõpetaja YogaVaike.

YogaVaike - sportlik.


Õhuline.


Värvid.


Sädelus + triibud.


Sportlik.


Romantiline.


Mustrid.


Eksootiline pontšo.

Dakini-eukalüptikiud.


Festivali promootor Merit Raju - digitrükk.

Selle nädala lõpp täidab Haapsalu lossihoovi sootuks uue publiku ja uute moetrendidega.

Vaata 25. toimumisaastat tähistava Augustibluusi programmi:

http://www.augustibluus.ee/festivali-kava