Pexels.com
Kui sa kunagi homsele ei looda ja eelnenusse ei klammerdu, elad sa siin ja praegu ning täidad oma elu iga silmapilgu. Aga kui sa ei tea, mida sa tahad, ütlevad seda sulle teised. Josef Kirschner julgustab raamatus „Egoisti piibel“ igaühte elama oma elu.

1. Sa elad oma elu siin ja praegu, just nii, kuidas praegusel silmapilgul kohane on.
2. Kui sa ärkad, oled sa täiesti ärkvel, ja kui sa magad, siis sa tõesti magad. Kui sa midagi teed, siis ei mõtle sa millelegi muule. Kui su käed on siin, siis ka su mõtted on siin. Kui sa tegutsed, siis sa ei kahtle.
3. Täna ei karda sa homset ega klammerdu eilse külge. Kui üks samm on tehtud, alles siis teed sa järgmise. Sa ei kaota midagi.
4. Mis eile oli tähtis, ei pea seda olema täna. Seetõttu nõuab iga päev oma strateegiat ja erinevaid otsuseid. Sa tead, kuidas sa elada tahad, ja usud endasse. Seetõttu oled sa ka oma otsustes vaba.
5. See on elu siin ja praegu, ning sul tuleb osata igal hetkel just nii toimida, kui hetk nõuab.
6. Nii lühike, kui hetk ka poleks, on ta kordumatu. Kui sa hetke ei kasuta, raiskad ära võib-olla kogu oma elu.
7. Kuna sa kunagi homsele ei looda ja eelnenusse ei klammerdu, elad sa siin ja praegu ning täidad oma elu iga silmapilgu.

3. Plaan, päev ja hetk

1. Kui sa ei tea, mida sa tahad, ütlevad seda sulle teised. Sa tead, mida sa tahad, ja sul on plaan, kuidas seda teostada.
2. See plaan raamib sinu elu, mida sa elad vastavalt iga päeva vajadustele. Plaan näitab sulle, mida on vaja teha. Loomingulisus, spontaansus ja usk teevad võimatu võimalikuks ja laiendavad plaani piire, kui sa sellesse ei klammerdu.
3. Iga päev on sinu elu projektsioon. Sa elad igat päeva, nagu oleks see sinu viimane – et lõpp ei tuleks üllatusena.
4. Sa lased päeval tulla, nagu ta tuleb, selle asemel, et seda varasemate ettekujutuste raamidesse suruda. Sa elad päeva spontaanselt kooskõlas suure ühtse korra ja omaenda minaga, siin ja praegu.
5. Otsustamine toimub hetkega. Iga otsus määrab sinu elu käiku, mistõttu sa oled igaks otsuseks ette valmistatud:
– Sa otsustad, millal sinu jaoks on saabunud õige aeg. See ei sünni mitte liiga vara ja ka mitte liiga hilja. Kõige jaoks on elus oma aeg ning iga asi võtab oma aja.
– Sa otsustad iseenda eest ja mitte teiste eest.
– Su otsus on täielik, mitte poolik.
– Kui sa oled otsustanud, oled sa oma otsusega üks.
– Kui mõni otsus oli vale, muudad sa seda kõhklusteta.
6. Iga plaan vajab strateegiat, usku endasse ja tulemuste kontrolli, et sa sellest õppida saaksid. Iga plaan on ainult seda väärt, mis sellest lõpuks välja tuleb.

Josef Kirschneri „Egoisti piibel“ ilmus Maalehe raamatusarjas Tarkusepuu