Marilyn Kerro Erakogu
„Ma arvan, et elu on ime,” ütleb Marilyn Kerro. „Me peaksime arvestama, kui habras on elu. Iga päev on meile antud uus võimalus ja see ongi maagia.”

Kellelt olete elus enim õppinud?
Ma õpin iga päev. Neilt, kes minu juures käivad, ka oma perelt. Nad on teinud mind
kannatlikumaks, arvestavamaks ja olen õppinud end rohkem avama. See, kes ma olin eile, ei ole ma enam. Inimesed muutuvad kogu aeg, mõtted muutuvad. Elu peabki olema pidevas muutumises. Kui ei ole muutust, ei ole ka järelikult elu. Selle peale võiks mõelda – kas nädal tagasi elasid nagu täna? Kui see on nii, siis on see vegeteerimine. Mina soovin mitte vegeteerida.

Mis on olnud elus kõige raskem?
Kui inimesed mõtlevad, et elus peaks olema midagi rasket, siis nad mängivad ohvreid. Meil on oma õppetunnid ja eelistan raskusi nimetada kogemusteks, mis õpetavad meid hingeliselt ja vaimselt.

Kas mugavustsoonist tuleb teil iga päev väljuda?
Ma ei ole kunagi mugavustsoonis elanudki. Olen näinud, kuidas teised elavad, ja see on minu jaoks kui Ameerika avastamine. Kuid see ongi üks põhjus, miks inimesed tulevad minu juurde, miks nende elu on soikus. Õpetan neid elama nii, nagu mina näen – mitte mugavustsoonis. Minult on tihti küsitud, kuidas sa jõuad nii palju teha. Mina küsin: kuidas sa ei jõua? Enamik toob palju vabandusi, miks nad ei saa midagi teha. Aga mina elan! Elan praeguses momendis, mitte naelutatult teleka ette.

Kas olete alati elanud oma südame järgi?
Ma ei ole suuremalt jaolt teisi kuulanud, lähen seda teed, nagu õigeks pean. Olen väga palju negatiivset vastukaja saanud. Aga kokkuvõttes elan ju mina endaga elu lõpuni ja pean endale igal õhtul peeglist otsa vaatama. Kõige hullem on, kui inimene läheb iseendaga konflikti.

Intervjuu ilmus Eesti Naises 2016. aasta novembris. Siin lühendatud.