Pexels.com.
Paljud inimesed peavad üksiolemist igavaks või isegi raskeks või alandavaks. Nad arvavad, et see viitab asjaolule, et te pole suhtlemisvalmis või siis teised ei soovi teid enda seltskonda. Tegelikult pole üksiolemises midagi halba, pigem hoopis palju positiivset, kui kogu aeg üksi ei olda.

See ei tähenda muidugi, et tuleks sügavasse karulaande kolida või ühiskond hüljata - hoolimata kõigest toovad suhted kaasinimestega meie ellu palju rõõmu.

Oluline on aga see, et õpiksite aega, mille veedate üksi, nautima, sest see annab võimaluse isiksusena kasvada.

Kümme head asja, mis juhtuvad siis, kui üksiolemist nautima õpite:

1. Tekib võimalus ennast laadida.

Kui inimesi on ümber palju, pumpavad nad energiast tühjaks, eriti siis, kui peate neid pidevalt õnnelikuks tegema, naerma ajama, nende emotsioone taluma jms. See kõik võib vaimselt väga väsitav olla. Üksi olles pakub aeg tunnete tulvas vaheaja ning annab võimaluse ennast laadida.

2. On rohkem aega mõelda.

Elu kiirrong kihutab ülehelikkiirusel. Sageli peame tegutsema väga kiiresti ja jääb puudu ajast, mil lihtsalt istuda ning elu üle järele mõelda. Üksiolemine pakub selleks aga suurepärase võimaluse.

3. Õpite tundma iseenda tundeid.

Teistega koos olles peate kogu aeg nende tundeid "lugema" ja nendega arvestama. Üksiolemine aga aitab iseenda tunnetes selgusele jõuda. Hakkate mõistma, mis teeb kurvaks ja mis õnnelikus, mis ärritab ja mis rahustab. Neist asjadest aru saades on võimalik oma tundeid paremini juhtida.

4. Hakkate tegema asju, millest sa tõeliselt huvitatud oled.

Seltskonnas viibides tuleb sageli kompromisse teha, et kõigil oleks hea. Tavaliselt pole asjad, mida teile kõige rohkem teha meeldib, need, mida kogu kamp teha tahaks. Üksiolemine annab vabaduse teha tõesti vaid neid asju, mida teha tahate.

5. Muutute produktiivsemaks.

Kahtlemata on seltskond tore ja pakub meelelahutust, kuid loovusele ja produktiivsusele mõjub pärssivalt. Te ei suuda asju ära teha, kui teised pidevalt kohal viibivad. Üksi olles segajad puuduvad ning loovus ja tegevuste tulemuslikkus kasvavad.

6. Suhtlemisest saab nauding.

Regulaarselt üksi viibides hakkate üksiolekut nautima. Ühel hetkel märkate, et naudite ka kaaslaste seltskonda enam. Üksi veedetud aeg annab võimaluse tunnustada nii ennast kui teisi.

7. Muutute iseseisvamaks.

Nautides üksiolekut, tunnete end üksinda aega veetes kindlamalt. Mis vastutasuks muudab teid iseseisvamaks. Pole põletavat vajadust seltskonna järele ega kurbust üksiolemisest.

8. Ei pea kogu aeg muretsema, et teised õnnelikud oleksid.

Inimese elus on palju erinevaid suhteid. Enamik neist toimib hästi siis, kui mõlemad osapooled on õnnelikud. Samas võivad sellised suhted olla väga kurnavad. Üksi olles on aga vaja hoolitseda ainult selle eest, et ise õnnelik oleksite.

9. Ei ole vaja millegi pärast vabandada.

Tihtipeale teeme me asju, mis teisi inimesi ärritavad ja nende tundeid haavavad ning peame kiiresti-kiiresti vabandama hakkama. Üksi olles sellist probleemi pole - mõistate üsna kiiresti, et ei pea pidevalt igasuguste asjade pärast vabandama.

10. Pole vaja teenida teiste heakskiitu.

Sageli tunneme, et millegi tegemise eel tuleb meil saavutada sõprade ja perekonna nõusolek või kuulata ära nõuanded. Nõu küsimine pole sugugi halb mõte, kuid paljudel juhtudel, kui oleme tegelikult võimelised ka iseseisvalt tegutsema, nõutame siiski teiste heakskiitu ja arvamust. Või nõuavad nemad, et peavad heakskiidu andma. Üksi veedetud aeg õpetab oma sisetunnet usaldama ja tegema otsuseid ilma väliste mõjutusteta.

Allikas: Higherperspectives.com