Pexels.com
Suvi on pulmapidude aeg. Kahtlemata ei puudu ühegi külalise taskust või kotist ka nutitelefon, millega saaks pulmalistest pilte klõpsata. Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma pani kokku kuus lihtsat etiketireeglit nutiseadmete kasutamiseks, et olulist päeva teiste külaliste jaoks mitte ära rikkuda.

1. Ära tseremoonia ajal pildista

Pulmatseremoonia ajal tasub pildistamist vältida. Üldiselt on selleks olemas spetsiaalne fotograaf, seega on võimalik kenad pildid kõige olulisemast hetkest hiljem kätte saada. Pildistamise asemel tasub nautida ilusat hetke ning hoida telefoni taskus või kotis eelistatult hääletu režiimi peal, et sündmust mitte segada.

2. Pildista väljumisel

Fotode ja videote jäädvustamisse tasub panustada siis, kui värskelt abiellunud paar kirikust või perekonnaseisuametist väljub. See on pildistamiseks sobilik aeg ning olukord loob ka mitmeid võimalusi omapäraste jäädvustuste ülesvõtmiseks.

„Tihti on sel ajal tavaks abielupaari kohale heita lilleõisi või konfetti, seega on ideaalse hetk lisaks pildistamisele näiteks aegluubis video jaoks. Selleks sobivad paljud telefonid, kuna enamikul tänapäeva tippmudelitel on aegluubis video salvestamise võimalus. Sama kehtib ka Samsungi selle aasta S9 telefoni kohta, mis suudab jäädvustada lausa 960 FPS (kaadrit sekundis) aegluupvideot,“ selgitas Aasma.

3. Selfi aeg on vastuvõtu ajal

Külaliste vastuvõtu ajal on hea hetk iseenda jäädvustamiseks. Kuna abielupaar on veel riietumas, siis sobib aeg hästi sõpradega ühispiltide tegemiseks. Siiski tasub jälgida abielupaari toimetamist. Kui nad ruumi sisenevad, siis tuleks suunata tähelepanu nendega suhtlemisele, mitte enda pildistamisele.

4. Telefon laual? Ei!

Igal juhul tasuks vältida telefoni hoidmist laual. Seda nii söögi ajal kui ka muul ajal pulmapeol. Isegi kui telefon on tööasjade ajamiseks oluline, tuleks pulmapeol siiski telefon tasku või kotti pista ning laua taga istuvate inimestega suhelda. Isegi kui laua taga olevad inimesed eriti huvitavad ei ole, siis võib viisakalt teise lauda istuda ning sealt meeldivamat seltskonda otsida.

5. Tordilõikamine on hea hetk pildistamiseks

Tordi lõikamine abielupaari poolt on üks huvitavamaid hetki sündmuse jooksul, seega tasub siis proovida jäädvustada mõned huvitavamad kaadrid. Näiteks võib pruutpaari pildistada selja tagant, mis on erinev ilmselt paljudest tordilõikamisfotodest.

6. Õhtune pidu

Õhtul toimuv pulmapidu on suurepärane just hämarates oludes pildistamiseks. Siis on võimalik jäädvustada mõned omapärased fotod peomeeleolust. Siiski tasub enne fotode sotsiaalmeediasse postitamist neid põhjalikult kontrollida, et mõni rõõmsamas peopeomeeleolus külaline pildi pärast end hiljem ebamugavalt ei peaks tundma.