“Paljude inimeste õnnevalemid koos mõjuvad teraapiliselt,” nentis Ingrid Peek Eesti Naisele poolteist aastat tagasi. Usutavasti on ta sama meelt ka Vikerraadiot juhtides, sest oma uut raamatut Hallo, Kosmos! Elu mõte” esitleb ta juba 6. detsembril.

Milline mälestus lapsepõlvest meenub sulle kõige sagedamini?

Suved Pääsküla mändide all vanavanemate majas – helge päikseline rõõmus hoitud tunne. Vabadus! Käisime Harku metsa karjäärides mängimas, ujumas ja parvetamas; jutud käisid, et veel hiljuti oli naaber seal metsas lehma karjatanud…

Teise poole suvest veetsin emaema juures Palukülas Raplamaal. Ema peres on viis last ja ema õdedel üsna samaealised tütred – kõik õed viisid oma lapsed samal ajal maale. Tundus, et see oli justkui lõputa suvi tööd tehes ja mängides… Nüüdki suhtleme, täditütar Pille Petersooga kõige rohkem, ta on Nami-Nami perenaisena mu valvekokandusnõustaja.

Milline on su esimene déjà-vu-elamus?

Neid on olnud palju. Võimsaimana meenub see, kui istusime vana raadiomaja kohvikus ansambel Röövel Ööbikuga ümber laua ja äkitselt tekkis tunne, et see olukord on nii tuttav. Mingil hetkel teadsin täpselt, kes mida järgmisena ütleb. Suutsin seda tabamise momenti pikalt hoida… Skeptikud seletavad, et see on aju viivis, müstikud, et aja mälestused – aeg polevat lineaarne.

Su raadiosaate “Hallo, Kosmos!” külaliste seas oli ka neid, kes usuvad taassündi ja eelmiste elude karma mõjusse. Kuidas sina taassündi suhtud?

Karma lihtsaim seletus on: mida külvad, seda lõikad; igal teol on tagajärg. Ses mõttes on karma ju loogiline mõiste, elu seadus, mis kutsub vastutusele sõnade ja tegude eest. Eludevaheline elu ja taassünd – seda teemat saan uurida praegu, selles elus, oma intellektuaalsuse kaudu. Mul pole teadlikke mälestusi eelmistest eludest, nii saan toetuda loetule ja saatekülalistelt kuuldule.

Milline roll on su elus intuitsioonil?

Oluline. Kui seda rohkem kuulaksin, sujuksid asjad palju ladusamalt. Kui sisetunne midagi ütleb ja siis mõistus sekkub ning asjad ümber otsustab, selgub enamasti, et esimene taju oli õige. Öeldakse, et intuitsioon on otsustaja ja mõistus täidesaatev võim. Püüan sellise sisemise asjaajamise korralduse poole jõuda.