"Ei me ette tea, mis elu meil tuua võib," laulab Heli Lääts aegumatus muusikapalas, mille viis ja sõnad on kõigile eestlastele tuttavad. Nende elutruude sõnade taktis käibki Eesti Naise ajakiri ja nii juba 95 aastat.

Ajakirja 95. sünnipäeva puhul palus Eesti Naise toimetus teha juubelivideo intrigeerival loojal Leslie Laasneril. Esimesel töökohtumisel Lesliega arutasime, mis võiks 1924. aastal sündinud ajakirja iseloomustada pea sada aastat hiljem. “Isegi Stalini elas üle!” viskas Leslie nalja. Tõsi — olgu eesti naine suure või väikese tähega — väärikalt on ellu jäädud ja Eesti traditsioone edasi kantud ka kõige raskemates oludes. Nii toimetusel kui lugejatel on kõigiti põhjust olla uhke ka nende aastate ajakirja sisu üle, mil rohkem kui 100 000 kodus oli Nõukogude Naine tellitud ja kogu perele väärtuslik lugemine.

Praegusel ajal aga mõtiskleme toimetuses, et ajakirja lugejaid “ühendab rohkem olevik kui minevik”. Muidugi on minevik meie kultuuri vääramatu osa. Me kanname seda ajakirjas auga edasi. Samas igapäevased kõneteemad nii 30aastaste kui 60ste vahel on kantud olukordadeks, mida praegune elu ette kannab. Sellest ka meie juubelivideo sisu: loo alguses ema ehmub, kui tütar teeb endale tätoveeringu. Tütre elus aastad lähevad, otsa leiab kaunilt alanud armastus. Mis aga paneb meie loo kangelast kulmu kergitama, kui üsna kõrge eas ilmub sõbrannaga sünnipäevapeole tema tütar? Seda saab näha videost.

Loe, mida räägib Eesti Naise juubelivideost autor Leslie Laasner: Leslie Laasner selgitab, kuidas sündis Eesti Naise vimkaga juubelivideo, kus mängus lesbid ja tätoveeringud