Rene Suurkaev/ERR
Vikerraadio lahkab sel sügisel uues "Peresaates" Katrin Saali Sauliga pereteemasid, intervjueerib presidenti ja tegeleb koos "Valimisnõunikega" valmimiste kajastamisega, rändab Hendrik Relvega maailma avaratel maastikel ning pakub argipäeviti "Vikerhommikus" uusi rubriike "Sõnasäuts" ja "Vana kuld".

Sel laupäeval, 9. septembril kell 10.10 alustab Vikerraadios "Peresaade", mis räägib perest, paarisuhtest ja kõigest sellega seonduvast.

"Miks pere on inimese jaoks nii tähtis? Millised on perekonnaelu faasid? Millega arvestada mesinädalate faasis, millega siis, kui sünnivad lapsed, kui nad kasvavad suureks ja kodust lahkuvad? Miks suhted ja pered lagunevad? Kas selle vastu on rohtu või ongi see ajastu märk? Kas arm roostetab? Mõtiskleme, mida lapsed vajavad, et kasvada eluterveks, empaatiliseks ja toimetulevaks. Räägime naistest ja meestest, seksist ja seksuaalsusest, ämmadest ja emaarmastusest, lahutusest ja kärgperedest, armastusest ja sõprusest ehk siis elust enesest, koos kõigi tema võlude ja valudega," tutvustab teemasid saate autor, hinnatud pereterapeut Katrin Saali Saul, kel töökogemust hingeprobleemide ja suhete sasipundarde harutamises üle kahekümne aasta.

Argihommikute äratajana jätkab Taavi Libe. "Vikerhommiku" uus rubriik "Vana kuld" annab kuulajaile võimaluse kuulata eesti muusikalegendide hommikusi lemmiklaulule. Sel nädalal kõlavad R2 „Saja aasta hiti“ võitja Marju Läniku valitud lood, järgmisena mängivad oma lemmiklaule Ivo Linna, Voldemar Kuslap, Tõnis Mägi ja teised. "Vana kulda" kuuleb esmaspäevast neljapäevani kell 9.35.

Kui esmaspäeviti jätkub “Keelesäuts", siis teisipäevast neljapäevani kell 7.25 on keelehuviliste ja sõnamänglejate rõõmuks eetris säutsupääsuke, kalamburist ja Johannes Aaviku Seltsi liige Keiti Vilms rubriigiga "Sõnasäuts". Ta tõstab iga päev esile ühe eestikeelse uudis- või unarsõna, aavikismi või muidu mehka (toreda, mõnusa, vahva) sõnaleiu, sõna seletuse, etümoloogia ja kasutamisvõimalused.

Rahvakalendri tähtpäevi ja huvitavaid kombeid tutvustab "Vikerhommiku" kuulajatele rubriigis "Rahvatarkus" pärimuse uurija ja kandja Ahto Kaasik.
Reedeti ja nädalalõpuhommikutel äratavad kuulajaid Märt Treier, Anu Välba, Margit Kilumets ja Meelis Süld.

Neljapäeval, 7. septembril kell 14.05 on Vikerraadiois Mirko Ojakivi intervjuu vabariigi presidendi Kersti Kaljulaidiga.

Jaanuaris alustanud ja kuulajate südamed võitnud Sten Teppani saate "Käbi ei kuku..." uus hooaeg algab pühapäeval, 10. septembril kell 10.10. Saate avakülalised on Katrin Karisma ja Piret Krumm.
Vikerraadio kuulajate üks lemmiksarju "Kuula rändajat" seikleb sel hooajal maades, kus on palju kõrbeid, rohtlaid ja mägesid, kuid vähe metsa. Hooaeg kannab nime "Laia maailma avaratel maastikel". Rännumees Hendrik Relve alustab teekonda Aasiast Mongoolia avarustest ja edasi rändab Austraalias, Aafrikas, Etioopias ja Sudaanis.
"Kuula rändajat" on pühapäeviti kell 14.05.

Sügishooajal 2017 keskendub Vikerraadio ka kohalike omavalitsuste valimistele. "Uudis+" saates jõuab enne valimisi kuulajateni erirubriik "Valimisnõunikud", mis aitab orienteeruda valimiste eelses infotormis ning kus oma ala eksperdid annavad aru, kas ja mida väljareklaamitud valimisloosungitest on üldse võimalik teostada. Enne valimisi toimuvad Vikerraadio otse-eetris valimisdebatid Pärnus, Tartus ja Tallinnas. Debattide eestvedajateks on Arp Müller, Lauri Varik, Mirko Ojakivi.

Igapäevaste spordiuudiste kõrval pakub uuenenud "Spordipühapäev" põhjalikumaid arutelusid ja laiemaid teemakäsitlusi. Kord kuus on eetris Tiit Karuks oma kommentaariga. 10. oktoobril on otseülekanne jalgpallikoondise viimasest MM-valikmängust Bosnia ja Hertsegoviinaga.
Jätkuvad kõik populaarsemad saated "Müstiline Venemaa", "Samost ja Ruussaar", "Rahva teenrid", "Reporteritund", "Järjejutt", "Eesti lugu", "Huvitaja", "Õhtujutt lastele", "Töövari", "Loetud ja kirjutatud", "Labor" ja paljud teised armastatud sarjad.

Vikerraadio saatekava leiabhttp://vikerraadio.err.ee

Vikerraadiol on ka oma mobiiliäpp, mille saab alla laadida Google Play`st või Appstore´ist.