Owe Petersell Erakogu
Sel suvel jõuavad Vikerraadio kuulajateni otsesaated ja –ülekanded Saaremaa ooperipäevadelt, Viljandi Folgilt, Seto Kuningriigi päevalt, Paide Arvamusfestivalilt ja EV100 Üheslaulmiselt.

Reedeti kell 14.05 on kavas Taavi Libe 1990ndatele pühendatud muusikasaade "Aeg peatub", mille avasaates meenutati Code One´i.

Reedeti kell 16-18 on kavas "Owe Peterselli show ", mis pakub meeleolukat üleminekut argiteemadest nädalavahetusse.

Alates jaanipühadest alustab reedeti kell 23-02 öösaade "Suveöö". Pärast jaanipäeva algab Jaan Elgula kantrisaade& "Kantri alati jääb".

Sel ajal, kui "Ökoskoop" puhkab, pakuvad Eva Luigas ja Krista Taim esmaspäeviti kell 10.05 vaheldumisi saateid "Aiaraadio", kus vastused saavad kõik aiapidajaid huvitavad küsimused, ja "Huvitaja looduses", mis inspireerib kuulajat avastama kodumaa kaunist loodust
"Vikerhommikus" jätkub Kristel Vilbaste ja Mattias Turovski rubriik "Looduskalender".

Uue saatena on suvekavas elustiili ja tervisesaade koostöös ERR-i teadusportaaliga Novaator: alates 26. juunist toovad Marju Himma, Allan Rajavee ja Linda Eensaar teieipäeviti kell 10.05 kuulajateni saate "Kuidas elada sajani, aga veel 90selt möllu teha", mille kordus on laupäeviti kell 17.05.

14.06-15.07 kestva jalgpalli MM-iga hoiavad kuulajaid kursis Taavi Libe "Vikerhommikus" ja Sten Teppani neljast kuueni kestvas saates.
Temaatilise eriprogrammiga tähistab Vikerraadio jaanipäeva ja taasiseseisvumispäeva.

Juulikuus algab "Vikerhommikus" Urmas Vadi ja Peeter Helme erirubrii "Suvemütoloogia". Tagasi tuleb ka mullune menuk, Martti Kalda "Hommikumaa vägevad" alates 30. juunist laupäeviti kell 14.05.