Unsplash.com
Mida peaks inimene teadma või tegema, et olla õnnelik ja mis on õnne valem – neid küsimusi küsis kunagine Raadio 2 saate „Hallo, Kosmos!“ saatejuht Ingrid Peek enam kui kahesaja inimese käest ja pani neist mõtetest kokku raamatu "Hallo, Kosmos! Palju õnne". Siin on teadmamees Kalju Paldise mõtted.

Õnnelik olemiseks peaks ennast armastama.
Kõige esmajärgulisem õnne alus on endasse suhtumine. Öelge endale hommikul: “Tere hommikust, kallis!” Te loote iseendaga sideme, kui vaatate enda sisemusse ja austate iseennast. Siis on esimene õnnetera kohe olemas. Ja kui see õnnetera hakkab teis idanema, siis märkab iga inimene, kes teid kusagil näeb, et teis on midagi erilist. Teiega tahetakse kõnelda, teiega tahetakse rääkida, teie käest tahetakse nõu saada. See on juba õnne alus.
Ja õhtul enne magamaminekut öelge endale aitäh meeldiva koostöö eest – kehale, vaimule, hingele. Tehke endale pai. Austage iseennast. Ja kui te olete ennast hakanud austama, uskuge mind, siis te austate ka oma naabrimeest, austate kõike enda ümber. See ongi minu jaoks õnne valem. Sisemise peegeldus väljapoole. Ja välimise peegeldus sissepoole. Sest kui mina olen õnnelik, siis teie ka olete õnnelikud minu kõrval, siis te näete midagi huvitavat ja tahate minuga koos olla, vestelda erinevatel teemadel, arutleda ja olla koos selles õnneväljas. Siis saame mõlemad õnnelikuks.
Õnneks on väga vähe vaja. Lihtsalt iseendaga paremat läbisaamist. See ongi õnne alus.

Ingrid Peek "Hallo, Kosmos! Palju õnne", kirjastus Pilgrim 2016

Katkend pärineb raamatust "Hallo, Kosmos! Palju õnne", mille esitlus toimub esmaspäeval, 13. juunil kell 18-22 Apollo kinos Solarises ja kus musitseerivad Maarja Nuut ja Mick Pedaja ning saate avaliku salvestuse vestlusringis arutlevad õnnelikkuse teemadel Tiina Jõgeda, Jan Uuspõld, Alar Ojastu, Ingrid Peek.

Uuri lisa raamatu kohta kirjastuse Pilgrim kodulehelt ja jaga sünnipäevasündmust oma sõpradega facebookis.

http://alkeemia.delfi.ee/eneseareng/meelerahu/erki-kaikkonen-onnelikkus-on-see-kui-sa-saad-olla-nende-inimeste-keskel-kes-on-sulle-kingituseks-ja-kellele-sina-oled-kingituseks?id=74743195