Unsplash
Veel üks põhjus, miks liikumine on kasulik! Mida rohkem liigutad oma reie- ja istmikulihaseid, seda elavam on ilmselt su seksuaalelu – sellise tulemuseni on jõudnud Prantsuse seksuoloogid ja spordiarstid.

Kui tunned, et viimasel ajal ei paku voodimängud enam nii suurt lõbu ega rahuldust kui varem, haara jooksukingad ja pista punuma! Kuigi, ühest korrast ilmselt ei piisa. Asjatundjad kinnitavad, et tervisejooks 2–3 korda nädalas tõstab tuntavalt libiidot.

Imestada pole vaja: nagu paljude muude hädade põhjuseks siin ilmas nii on ka iha languse põhjuseks sageli stress. Värskes õhus sörkimine teeb aga vaimu vabaks, muremõtted kaovad ja emotsionaalne tasakaal taastub. Selle tagajärjel vallanduvad kehas rõõmuhormoonid: peamiselt endorfiinid ning hirmu ja ärevust leevendav oksütotsiin, mida kutsutakse ka armuhormooniks, kuna seda eraldub suures koguses organismi just seksuaalse erutuse ja orgasmi ajal.

„Lõõgastunud mõnus enesetunne viib mõtted mängule ja ka seksile ning annab enesekindlust, et partnerit võrgutada,“ ütleb spordipsühholoog Philippe Godin. „Jooksmine tõstab enesekindlust – see aga mängib seksuaalelus võtmerolli.“ Rääkimata tõsiasjast, et tänu jooksmisele oled ilmselt paremas vormis ja oma kehaga üle uhke.