.
Kui kõht on pidevalt lahti, sul on diagnoositud laktoositalumatus või märkad, et piimatooted keeravad seedimise nässu, võid tarvitada lehmapiima asemel taimseid piimasid. Neil, keda kimbutavad gaasid või pidev kõhulahtisus, tasub kaaluda lehmapiimast loobumist ja asendada kohvivalge taimse tootega. Samuti pole halb mõte jätta grillihooaeg selleks suveks seljataha ja katsetada suvises soojuses veganidieeti.Vaeme plusse-miinuseid toodete pakkidele kirjutatud info põhjal.

Soja-, oa-, mandli-, riisi- ja kaerapiim on tasapisi murdmas terviseteadlike eestlaste toidulauale. Menüü rikastamisel on need mõnusad lisandid suvistes smuutides. Vaeme plusse-miinuseid toodete pakkidele kirjutatud info põhjal.
Toidulaua mitmekesistamisel on taimepiimad omal kohal. Kuid keda kimbutab luuhõrenemise oht, peaksid silmas pidama, et enamik neist on väikese valgu- ja kaltsiumisisaldusega. Igapäevaste piimatoodete asendajana tuleb kõne alla sojajook. Riisi- ja kookospiim pole lehmapiimast tervislikumad, aga võivad olla asjakohased laktoosi- või sojatalumatuse korral.