Foto: Taavi Arus
Külmade ilmade ajal tõuseb suremus südame-veresoonkonna haigustesse. „Pakane mõjutab südamehaigete, kopsuhaigete, astmahaigete ja tromboosihaigete elu,“ väitis Soome perearst Tapani Kiminkinen, lisades, et suremus südame-veresoonkonna haigustesse suureneb ekstreemsete ilmastikutingimuste, nagu näiteks pakase või kuumalaine, ajal.

Kiminkineni sõnul mõjutavad ilmastikutingimused enam eakaid patsiente. „Kui vana inimene peab millalgi surema, siis on enamasti põhjuseks kas kopsupõletik või infektsioon,“ selgitas arst.

„Mäletan, et ühel eriti tuisusel ja külmal päeval oli Saarijärve väikeses tervisekeskuses kolm infarkti saanud eakat patsienti. Tugev pakane ja näiteks lumerookimine mõjutavad eriti vanema inimese tervist,“ rääkis ta.

Ta tuletas meelde ka kihiti riietumise vajadust ning lisas, et tänapäeval ei oska paljud linnainimesed end ilmastikule vastavalt riidesse panna, vahendas MTV3.

„Kui on külmem kui 20 kraadi, hakkab see probleeme tekitama inimestele, kellel on astma või mõni südamehaigus. Samas, organism harjub pikalt kestva pakasega,“ selgitas Kiminkinen.