Fotolia
Küsimus: mu abikaasa üllatub ikka ja jälle, et ma pole meie seksieluga rahul. Samas ta ei tee midagi, et minus iha äratada. Kui proovime sellest rääkida, lõpetame üksteise süüdistamisega. Kuidas ma saan talle selgeks teha, et pean tundma end ihaldusväärsena, et meil oleks hea seks?

Vastab Leedi Libiido: "On küllalt tavaline, et abieluvoodi muutub lahinguväljaks. Näib, et sa oled haavunud, kuna abikaasa ei arvesta sinu seksuaalsete vajadustega. Sinu mõttekäik on, et kuna ta ei tee katset sind erutada, siis ei saa ta eeldada, et tahad seksida. Ta ei kuula, kuidas sina end tunned ja seepärast ignoreerid tema lähedussoove. Sinu pettumuseks ei mõista ta seda ja sina otsid sirgjoonelisemaid mooduseid selgitamiseks.

Vinti üle keerates jääb mulje, et süüdistad teda, et sina tunned end õnnetuna ja tema ülesanne on olukorda parandada. Kuigi see võib näida hea plaan, ei tundu see paljulubava märgina teie suhte tuleviku osas.

Hulgalised uuringud kinnitavad, et seksuaalne rahuldus on abieluõnne hea mõõdupuu. Sulgedes olulise suhtlusvormi nagu seks, lõikad ise endale veeni.

Kui kaks inimest tunnevad üksteist läbinisti, nagu teie oma mehega, muutuvad nad väga tundlikuks üksteise meeleolu kõikumiste suhtes. Partnerid peegeldavad üksteise tundeid ja käitumist. Sellest pole hullu väikeste nägeluste puhul, aga ei toimi tülitsedes. Kahepoolne pahameel ja negatiivsed tunded kiirendavad suhte allakäiku. Olukord võib päris kiiresti muutuda keskpärasest väga kehvaks ja isegi mürgiseks.

Vorst vorsti vastu suhtlusvorm on väga lõhkuv, kuid õnneks kergesti välditav. Piisaks, kui sina heiskad valge lipu ja vabandad. Võib-olla tunned, et sul pole midagi mille pärast vabandada – aga tee seda ikka. Võrdne ja suuremeelne vastutus suhte heaolu eest, on kiireim võimalus liikumissuuna muutmiseks. Kui suhtes lähevad asjad nihu, on süü harva ainult ühel poolel ning sellel, kellel on häbikoorem väiksem, võib olla lihtsam võtta köis enda kätte, et sikutada mõlemat üles.

Mis puutub seksi, siis kõige paremini annab positiivse muutuse, kui teed teisele seda, mida ise sooviksid. Kui tahad, et abikaasa flirdiks sinuga rohkem, flirdi ise temaga. Kui tahad, et tema suudleks sind sagedamini ja sositaks kõrva magusaid hellitusi, tee ise seda. Armastusväärsus, mängulisus ja seksiheldus on nakkavad. Seega – make love, not war! Ja sa ise oled õnnelikum!"