näitleja, psühholoog Foto: Tiit Blaat
Ajakiri Eesti Naine alustas uue podcast’ide sarjaga „Vaimse tervise heaks“. Saatejuhiks on hinnatud psühholoog Rita Rätsepp, kes on esimesse saatesse külaliseks kutsunud mälutreener Tauri Tallermaa, kellega arutletakse inimese aju ja vaimse tervise seoste üle.

Tauri Tallermaa on pikaajaline koolitaja ja mälutreener. Tema sõnul on inimese olemus väga palju seotud lapsepõlves kogetuga. „Väga paljud asjad kujunevad välja juba lapseeas, näiteks suhtumine ja hoiakud kõige meid ümbritseva suhtes“ ütles Tallermaa. Inimese suhtumine ja käitumismuster pakitakse kaasa juba lapsepõlves. Täiskasvanuks saanud inimest on kellegi teise poolt väga keeruline muuta. Muuta saab inimene ennast ainult ise. Kui lapsevanem jõuab lapsega psühholoogi vastuvõtule, siis on tegemist juba mingi olukorra tagajärjega ning olukorra lahendamiseks alustatakse siiski lapsevanemast.

Kuidas oma mõistuse toimimisest aru saada ja kuidas see meie vaimset tervist mõjutab? Kuidas minevik, olevik, tulevik mõjutavad meie vaimset tervist? Kust lapse probleemid alguse saavad?

Nendele küsimustele saad vastused saatest „Vaimse tervise heaks“. Kuula Delfi Taskust.

Hakka saate jälgijaks Spotifys, Soundcloudis ja Google Podcast´is. Nii jõuavad värsked episoodid esimesena sinuni!