Stseen filmist “Maria lapsed”, esiplaanil peategelane, tema taga Siiri.
Kui logopeedina töötav Siiri Kliss (51) nägi Facebookis kuulutust, et otsitakse osatäitjaid Eesti-Soome ühisfilmi “Maria lapsed”, otsustas ta casting’ule minna.

Sektiliikmete osatäitjate valimisel vaadati üle ligi paarsada kandidaati. Mõne aja pärast saabus Siirile meil: “Režissöör arvab, et võiksid sobida rolli, mida nimetame inner circle woman ehk tegelane, kes on ususektis üks Mariale lähedasemaid isikuid, kes osaleb kõigis tähtsamates võtmestseenides ning kel tuleb ka lausuda mõned dialoogiread soome keeles. Kuna tegemist on üsna suurte ja tähtsate rollidega, siis loodame, et filmis osalemine tundub nõnda põnev tegevus, et oled valmis sel suvel arvestama paindliku võttegraafikuga, mis vahel ka viimasel minutil muutuda võib.”
Saleda figuuriga Siiri sobis hästi ajastu tüübiks, ainult need pikad juuksed… 1920. aastatel tegi iga noor naine endale lõuajooneni ulatuva soengu, ka siis, kui ta polnud moedaam. Filmitiimi juuksuriga sai aeg enne võtete algust kokku lepitud ning kääride alla läks viisteist sentimeetrit juukseotsi. Siiri igapäevase hipiliku stiili juures oli see küll paras kaotus, kuid kunsti nimel väärt ohverdus.