6RS17JUN09V07.jpg Foto: Rene Suurkaev
Eino Baskin rääkis ühes aastakümneid tagasi antud intervjuus kujundlikult sellest, et alati on targem on tunnistada kohe eksimust, kui hämada.

„Kunagi vaatasin pressikonverentsi, kus USA presidendi Bill Clintoni käest küsiti, millega ta põhjendab, et preili Monica Lewinskyl on pangaarved viie aastaga kõvasti kasvanud. Ise töötab väikesel ametikohal ja teenib keskmist ameeriklase palka. Aga järsku on tekkinud suured sissetulekud ja uus auto. Valge Maja pressikonverentsil, sadade ajakirjanike juuresolekul, ütles Clinton selle peale, et see on hea küsimus. Saate aru, missugune mentaliteetide vahe on nende ja meie purki või ämbrisse astunud ametnike vahel. Selle asemel, et võtta asja huumoriga, nad hämavad ja ajavad mula."

Baskini mainitud lugu on palju tõsisem kui meie oma, kui nii võib öelda. Bill Clintoni ja Monica Lewinsky suhe arenes aastatel 1995 ja 1996, aga teatavaks tegi Monica Lewinsky selle 1998. Ja tegelikult ka Clinton ütles alguses, et kõik sõltub sellest, mis tähendus on sõnal seks. Hiljem ta kinnitas ka, et tal ei olnud Monicaga seksuaalsuhteid. Selle tõttu süüdistatigi teda juba rohkem valetamises kui oma abikaasa petmises. Mis veel kord näitab, nagu Baskin ütles, et pole mõtet hämada.

Ma toon veel ühe näite. Olen üldiselt väikese alkoholitarbimisega. Ühel päeval aga võtsin ja jõin nelisada grammi. Ja jäin jokki, kord mitmekümne aasta jooksul. Kas te tahate mind sellepärast maatasa teha? Ei usu, kui ma ütlen, et jah, näe juhtus, et jõin ja kahetsen.“