Katie Treadway / Unsplash
Marleen (42) sai endale sõbrannaks 14aastase tütarlapse, kui ta ise oli 21aastane noor naine. “Olin talle justkui vanem ja targem õde, kes teda kuulas ja oli toeks,” meenutab naine. “Ja minagi jagasin temaga oma elust kõike. Aastate jooksul nägin, kuidas neiu kujuneb ja muutub, kasvades ajapikku must mööda – minu silmis veidi kõveraks.

Mida aeg edasi, seda enam tundsin, et me arusaamad ei kattu. Tema väärtused muutusid, kuid ma aktsepteerisin teda sellisena, nagu ta on, seda ju sõbrad teevad. Eks muutusin minagi.”

Sõbrannade põhiteemad olid mehed ja nendega seotud suhted. “Kui olin saanud 35, tuli mu ellu mees, keda väga armastasin ja kes muutis mu elu suunda,” jätkab Marleen. “Elu ent tahtis, et üheksa kuu pärast läksime lahku. Kedagi teist kummalgi ei olnud, tunded olid mõlemapoolsed, kuid tekkisid ületamatud takistused. Nüüd tean, et me ei osanud teineteisele anda seda, mida vajasime. Valasin kogu valu oma jutuajamistesse noore sõbrannaga. Aimasin küll, et ega ta mu saladusi ei hoia ja räägib need ilmselt teistele edasi. Kahtlus tekkis, kui ta mainis, et keegi ta sõbrannadest ütles, et ma olen nagu Anna Karenina… mida iganes see ei tähendanud. Usaldasin teda ikka.

Poolteist kuud pärast lahkuminekut tundis sõbranna, et tahab mulle haiget teha. Ja torkas mind: “Vaata, milline sa oled! See on loomulik, et ta su maha jättis!””
See oli valusam löök kui lahkuminek kallimast. “Sain nii heleda laksu, et katkestasin sõpruse. Kui on sellised sõbrad, pole vaenlasi vajagi.”

Kaks ja pool aastat hiljem oli Marleen lahkuminekust üle saanud ja andestanud ka sõbrannale. “Proovisime temaga suhteid taastada, kuid saades oma juttudele tagasisidet stiilis “vaatame, mida sa kolme päeva pärast mõtled” ning suhtenõu “ära diipi pane” ja “ära seksiga oota”, sain aru, et nüüdseks asume juba täiesti eri planeetidel. Mulle meeldib mu elu ja tahan olla nii diip, kui ma parasjagu olen. Usun jätkuvalt, et sõprus rajaneb teineteisest hoolimisel ja usaldusel, mitte teise ellu sekkumisel või hinnangute andmisel.”

Lugu ilmus Eesti Naises 2017. aasta juulis. Siin lühendatud.