Suur päevakübar.
Seekord kirjutan kõrge- ja keskmisekasvulistest püsikutest, mis on Eestis vähem tuntud, kuid vääriksid rohkem tähelepanu ja katsetamist. Enamasti paistavad need liigid silma väga pika või hilise õitsemise, aga ka silmatorkava välimuse poolest.

Eesti eraaedadesse ja avalikku haljastusse jõuavad uued püsilillede liigid üsna aeglaselt. Peetakse kinni vanadest tuntud liikidest ega olda varmad uusi katsetama. See on suletud ring, kus puukoolid pakuvad üksnes seda, mida suurem hulk rohenäppusid ostab.

Osa allpool toodud liike on aastaid edukalt meie pere aedades kasvanud. Mõned liigid, mis on silma jäänud Hollandi, Inglismaa, USA ja Kanada haljastuses, sobivad ka meie kliimasse, ainult neid on siinmail vähem katsetatud. Tuleb arvestada, et Eestimaa heitlike talvede niiskus ja vahelduvad sulad on taimedele palju suuremad vaenlased kui miinuskraadid. Iga aia mullastiku omadused ja mikrokliima võivad olla mõne liigi püsima jäämise võtmeküsimus. Suur tänu Tiiu Tõnsonile ja Kersti Tambetsile Tartu Ülikooli Botaanikaaiast selle eest, et nad jagavad osa siinses nimekirjas olevate taimede kasvatamise kogemusi.