Pärnaõied Foto: Ester Vaitmaa
Ilmad muutuvad külmemaks ja viirushaigused juba ründavad. Kui nakkus on kinni püütud, aitavad leevendust tuua järgmised ravimtaimed:
  • Pärnaõied, millel on higistama ajav, mikroobe hävitav toime. Pärnaõietee aitab kõigi palavikuga kulgevate nakkuste puhul enesetunnet parandada. Gripi ajal joodud pärnaõietee leevendab tõhusalt liigestevalusid ja pingeid lihastes, kuna pärnaõitel on tugev põletikuvastane ja rahustav toime. Pärnaõietee peaks tõmbama 10 minutit. Kui korraga soovitakse valmistada suurem kogus ja seda termoses soojas hoida, siis tuleks tõmmis kindlasti taimede pealt ära valada. Igapäevaselt pole pärnaõieteed tarbida soovitav, vaid ikka siis kui haigus kallal.
  • Salvei on tuntud oma põletikuvastase toime poolest. Lisaks toimib see rögalahtistina. Asjatult ei kutsuta salveid looduslikuks antibiootikumiks. Rahvameditsiinis on salveid tarvitatud tõmmise ja teena. Teeks võetakse 5 g ürtiklaasi keeva vee kohta ja lastakse 15-20 minutit tõmmata. Teed hoitakse suus, loputatakse suud ja kuristatakse kurku, kuid seda ei neelata alla. Külmetushaiguse puhul soovitatakse juua üks tass salveiteed kuni 3 päeva järjest. Ka salvei ei sobi pidevaks kasutamiseks.
  • Nurmenukutee sitab ravida kuiva ja püsivat köha, bronhiiti, neerupõletikke. Tõestatud on, et selle tarvitamisest võib abi olla peavalude leevendamisel ja ka migreeni puhul. Tee valmistamiseks kasutatakse 2tl ürti ühe klaasi vee kohta ning lastakse tõmmata 5 minutit. Juuakse paar klaasi päevas paari päeva jooksul.