Spargel on varaseim kevadine köögivili Unsplash/Christine Siracusa
Spargel on Euroopas väga hinnatud köögivili, miks?
  • Aitab rannavormi. Suurepärane organismi puhastaja. Spargel sisaldab palju kaaliumit, mis aitab kõhurasva kogust vähendada. Lisaks veel rikkalikult valke, rauda, seleeni, naatriumit, fosforit, foolhapet ja vitamiine. Spargli tarbimine aitab puhastada seedeteid ning taim ise ei sisalda rasvu, kusjuures üks tassitäis sparglit annab keskmiselt 40 kalorit.
  • Ideaalne rasedale naisele. Sparglis rohkelt sisalduv foolhape on väga oluline raseduse alguses või juba ka pisut enne seda. Ehk raseduse planeerimise ajal. Foolhape aitab ära hoida teatud sünnidefekte ja vähendab oluliselt enneaegse sünnituse riski.
  • Säilitab noorusliku välimuse. Spargli söömine aitab pidurdada vananemist. Foolhape, kaalium, vitamiin A ja antioksüdandid pidurdavad vananemisprotsesse kogu kehas.
  • Ravib pohmelli. Lõuna-Koreas läbiviidud uurimuse põhjal aitab spargli söömine oluliselt kiiremini taastuda alkoholiga liialdamisest tekkinud halvast enesetundest, samuti vähendab see samal ajal kehas tekkivate mürkainete hulka. Ärge unustage, et parim lahendus selles olukorras on siiski, mitte sparglie loota, vaid alkoholi mõõdukalt või üldse mitte tarbida!
  • Hoiab kogu keha tervena. Sparglil on tähendatud ka vähi-, seente-, valu ja põletikevastast toimet, samuti aitab see organismist vett ja mineraalsooli väljutada.