Siit leiab taimi, mida aiaärid ei paku. Foto: Kaja Kurg ---
20.–22. augustini toimuvad Harjumaal Nurga puukooli ja Ellamaa arboreetumi territooriumil aianduspäevad “Eestimaa kauniks ja roheliseks 2010”.

Tänavu toimub see mitmekesise programmiga hariv üritus juba seitsmendat korda. Konsultatsioone annavad oma ala spetsialistid Eestist ja Lätist; oma toodangut pakuvad mõlema maa huvitavaima sortimendiga puukoolid.

Lätist on lubanud külla tulla Imants Parfenovičs (lehtpuud ja -põõsad), Aija Kaškure (haruldased põõsad), Dace Gertnere (Läti külmakindlad rododendronid), Raivis Reinbergs (püsililled, kõrrelised, pügatud pukspuuvormid).

Meie istikukasvatajatest on väljas Järvselja õppe- ja katsemetskond (lehtpuud ja -põõsad, püsililled), OÜ Gardener (roosid, püsililled), Saare-Tõrvaaugu aiandustalu (viljapuud, sh perepuud, virsikud, aprikoosid; viinamarjad, kaktused); Mahhovi Elulõngad, Haide Aed (püsililled), Schetelig EV (lillesibulad), Maalehe Raamat, Metsatarvikud OÜ (uus mutilõks), Enno talu (sõnajalad), Nurga puukool (okaspuud, lehtpuud ja -põõsad).

Aiapäevadele on oodatud kõik huvilised, üritus on tasuta. Kõigil päevadel on külastajatele tasuta avatud ka Ellamaa arboreetum.

Nurga puukool ja Ellamaa arboreetum asuvad Harjumaal Nissi vallas Ellamaa külas (Ääsmäe–Haapsalu maan­tee 28. km). Aiapäevade korraldajad on mittetulundusühingud Eesti Dendroloogia Selts, Eesti Kodukaunistamise Ühendus ja Ellamaa arboreetum, seda toetavad Aiatark ja Aiaklubi.


Reede, 20. august

12 – Avamine: Rudolf Pehter (Ellamaa arboreetum, Nurga puukool), Aino Aaspõllu (Eesti Dendroloogia Selts, Eesti Kodukaunistamise Ühendus).

12.30 – Ringkäik, taimemüüjate tutvustus.

13.40–18 – Istikute müük, konsultatsioonid.

Loengud:

13 – Vaba arutelu teemal “Taimede müük ehituspoes” (Aino Aaspõllu ) ja “2009/2010 karm talv” (Andres Vaasa, Väino Eskla).

14 – “Suured lilled, väikesed lilled” (Arnold Hannust,
Haideaed OÜ).

15 – “Varjuaed” (Aino Aaspõllu).

16 – “Viinamarjade kasvatamise võimalustest Eestis” (Harri Poom, Saare-Tõrvaaugu aiandustalu).

Laupäev, 21. august

10–18 Istikute müük.

Loengud:

11 – “Uusi kogemusi sõstarde kasvatamisel”, degusteerimine ja taimede müük (Väino Eskla).

12 – “Kuidas saada hästi kujundatud aed” (Merilen Mentaal, Mentaalmaastikud)

13 – “Haljastus Valgevene moodi” (Aino Aaspõllu).

14 – Ringkäik Ellamaa arboreetumis koos Rudolf Pehteriga.

Pühapäev, 22. august

10–14 istikute müük, Aiaklubi rohevahetus.