Shutterstock
Aiatöid tehes tuleb keha kiiresti liigutada, sest siis ei jõua külm näpistada. Kobesta, kaeva, korja – tõeline sport!

Puistake peenramaale komposti ja kaevake muld läbi. Muld jätke pankadesse, sest kohev konarlik pind võtab rohkem vastu sademeid ning külmub ka paremini läbi – see parandab mulla struktuuri. Eemaldage kõik püsiumbrohtude juured.

Kaevake läbi viljapuude ja marjapõõsaste alused – see aitab tõrjuda ka kahjureid.

Korjake kokku ning viige kompostihunnikusse kõik püsilillede ja köögiviljade surnud pealsed – nii väldite haigusetekitajate-kahjurite levimist aias. Haigustunnustega taimejäätmed põletage.

Pange ümber noorte viljapuude tüvede tüvekaitsespiraalid, et kaitsta neid talvel jäneste, pakase ning kevade poole päikese eest. Hästi sobivad veel kuuseoksad, mis siduge ümber tüve, latv allapoole. Võib kasutada ka tugevat paberit.

Kui kasvuhoones on nii tomatilt kui kurgilt viimased viljad korjatud, pritsige kõiki taimejäänuseid, kasvualust, karkassi ja klaase mõne kahjuritõrjevahendiga. Mõne päeva pärast viige taimejäänused lõkkesse, kasvupinnasest eemaldage 5–10 cm. Nüüd töödelge kasvuhoonet sama moodi uuesti.

Istutage pottidesse peterselli ja sellerit. Hoidke potte püsivate külmadeni kasvuhoones, siis tooge tuppa aknalauale, et saada talvel värsket rohelist.

Allikas: Targu Talita