dendro ---
Eesti Dendroloogia Selts ootab kõiki huvilisi oma töökoosolekule, mis toimub reedel, 4.detsembril Tallinna Botaanikaaia palmimajas algusega kell 11.

Päeva alustuseks arutatakse läbi 2010. aasta ettevõtmised. Juba aprillis on plaanis pikem õppereis Šveitsi, suvel on kavas teha kolmapäevased retked naabrite juurde Soome ja Lätti. Soome kõige huvitavamad dendraariumid on Mustila, Järvenküla jt. Läti−Leedu piiril on valmimas kaks huvitavat objekti – Leedu suurim Jaapani aed (8–9 ha) ja Läti lõunapoolseim dendroaed. Viimases kasvavad edukalt seedrid ja teised eksoodid, mida näiteks põhjapoolsemas Salaspilsi Botaanikaaias kasvatada ei saa.

Meenutatakse professor Endel Laasit. Metsateadlane Heino Kasesalu Järvseljalt teeb lühikese ülevaate meie pärastsõjaaegse tähtsaima dendroloogi töödest-tegemistest. Sama esineja annab ka ülevaate araaliate levikust Eestis ning tutvustab meil kasvavaid suurimaid eksemplare. Näiteks kasvavad, õitsevad ja viljuvad Sangaste metsapargis meie suurimad mandžuuria araaliad ehk kuradipuud.

Räpina Aianduskooli õppejõud Andres Vaasa tutvustab meil kasvavaid liaane, mida on haljastuses soovitatav kasutada. Oma teises ettekandes teeb ta ülevaate Eesti uuematest ja huvipakkuvamatest haljastusobjektidest (Tallinna Harjumägi ja Vabaduse plats, Pärnu rannapromenaad, Rakvere kesklinn jm).

Tallinna Botaanikaaia dendroloog Olev Abner tutvustab pangaaluste metsade eriti huvitavat ja liigirikast taimestikku.

Jutuks tulevad ka Jaapani aiad. Dendroloog Aino Aaspõllu meenutab kevadisel Maakodu lugejareisil nähtud aedu ja parke ning kõrvutab neid meil rajatavate n-ö jaapani aedadega.

Oodatud on kõik dendroloogiahuvilised!

Info: Aino Aaspõllu, tel 504 2603 või 644 0045; aino.aaspõllu@gmail.com