Õitsev õunapuu Foto: Ester Vaitmaa
Sel laupäeval, 19. mail algusega kl 15 istutatakse Eesti Rahva Muuseumi välialale kavandatud Eesti sordiaretust tutvustavasse viljapuuaeda üle 20 Eestis aretatud sordiõunapuu.

Õunapuude istutamine ERMi Pärimuste pargis on esimene etapp muuseumi ja Eesti Maaülikooli pikaajaliseks planeeritud koostööst Eesti sordiaretuse näitamisel ja tutvustamisel. Järgmisel aastal lisanduvad parki sordiploomipuud, aga ka Saaremaa loodusest pärit metsõunapuude salu.

Koostöö kinnituseks sõlmivad ERMi direktor Alar Karis ja EMÜ rektor Mait Klaassen laupäeval ka koostöölepingu, milles seatakse eesmärgiks teaduslike kollektsioonide säilitamine, arendamine ja eksponeerimine ning Eestis aretatud puu- ja marjasortide ekspositsiooni rajamine ERMi teemapargis.

Muuseumi partneriks viljapuuaia rajamisel saab EMÜ Põllumajandus- ja keskkonnainstituudi Polli Aiandusuuringute Keskus.

Laupäevast õunapuude istutamist Raadil juhib ja sorte tutvustab Polli Aiandusuuringute Keskuse tunnustatud sordiaretaja ja teadur agronoom Toivo Univer. Oma teadmisi jagab ka Eesti sordiaretuse grand old man Kalju Kask.

Sündmus on tasuta ning huvilised saavad nii õunasortide kohta küsida kui ka ise istutustöös osaleda. Lisainfo ERMi kodulehel.