Kevad Keukenhofi botaanikaaias. Foto: Kristel Kirss
“Tulite veidi vara. Avatud tualette on praegu Keukenhofis rohkem, kui avatud õisi,” teavitas eelmisel reedel Keukenhofi ja Amsterdami vahet sõitev bussijuht Nick kõiki lillemölluhuvilisi.

Sellele tõdemusele vaatamata avanes kõigi külastajate ees üks maailma kaunimaid kevadisi aedu. Pruunist ja hallist Eesti kevadest saabujate jaoks mõjus ainuüksi kevadlillede lõhn, mis tulijaid botaanikaana väravas tervitas, õndsakstegevalt.

Tõsi, kõik need 7 miljonit tulpi, nagu kohalik bussijuht märkis, polnud tõesti veel oma õisi avanud. Küll olid õites kõik varased sordid oma kõikvõimalikes toonides ja kõrgustes, mis rahustasid maha iga nö. vara tulnud külastaja. Tundidepikkuse jalutuskäigu ajal pakkusid värvi- ja lõhnarõõmu ka hüatsindid, kobarhüatsindid, nartsissid, krookused, rääkimata lumeroosidest.

Seda, kuidas need varakevadised iludused kaunil kevadpäeval välja nägid, saategi nüüd galeriist vaadata. Kes aga tulpide tõelist paradiisi oma silmaga näha soovib, tasub tuleva nädala alguses teele asuda. Seda soovitust tasub järgida juhul, kui nädala lõppudel turistide hordid meelehärmi tekitavad.