Niidumetsa peremaja haljastuse tegemine Maakodu 30. juubeli puhul. 20-21. mai 2019 Foto: Kadi Saaremets
Maakodu peatselt saabuva 30. sünnipäeva puhul otsustasime teha head. Poolteist päeva tõsist tööd on kandnud vilja ja psüühiliste erivajadustega inimeste peremaja Oja tänaval Pärnus on saanud aeda uue ilme värske haljastuse näol.

Tublid ja uskumatult töökad abilised Pärnu Kutsehariduskeskuse aianduse erialalt ja Swedbanki vabatahtlikud aitasid varasemalt Eneli Niinepuu poolt joonestatud projekti ellu viia linnutiivul. Kaasa aitasid ka Niidumetsa Kodu elanikud. Maha istutasime kokku 176 taime.

Tegelikult saime me töö tehtud isegi oluliselt varem, kui planeeritud!

Aeda rajasime privaatsuse tagamiseks ja silmailuks mitmeid hekke. Loodud said suured istutusalad erinevate ilupõõsastega ja vägev tarbeaed. Viimane koosneb maitse- ja salati- ning maasikataimi täis istutuskastidest. Väikesesse kasvuhoonesse panime suurtes pottides tomatid ja istutuskotist valmistatud hernepeenra. Ühte istutuskasti külvasime aedube.

Tarbeaia osaks sai ka viljapuuaed, kus on populaarsemad õunasordid, ploomid, maguskirss ja sõstra- ning karusmarjapõõsad esindatud.

Kõikjale, kus see lisaväärtust andis, sai paigaldatud multškate.

Kogu aia ümbruse riisusid Swedbanki vabatahtlikud veel hilistel õhtutundidel hoolikalt üle ja puistasid muruseemet täis. Kastmiseks kulus sadu liitreid vett.

Nüüd jääb üle oodata, millal taimed end hästi tundma hakkavad ja täies ilus sirguvad. Täname kõiki, kes kaasa aitasid, nõu ja jõuga abiks olid ning materjalide ja korraldusliku poole pealt toetava abikäe ulatasid!

Toetajad ja abistajad:

Maakodu toimetus

Neeva Aed

Hydroseal OÜ

Plastrex Europe OÜ

Sami Masinakeskus

Tootsi Aiand OÜ

Kasvumaja.ee

Aarius

Kuuse Aiand

Terje Prisk

Eneli Niinepuu

Erna Gross

Swedbanki Pärnu kontori töötajad

Pärnu Kutsehariduskeskuse õpilased

Ave Lillemäe

Andrus Laurist

Liina Männiaru

Niidumetsa Kodu elanikud

Kadri Vahur OSC-st

Evelin Pae Bauhofist

Villa Hormony

Kadri Café Pärnus

Pärnu Kodutütred

Lea Pikker (KL Pärnumaa malev)

Kadi Saaremets

Heli Tõugu-Hiiemäe

Evelyn Mänd

Karukäpa Puukool

Elleni Pagariäri

Tarmo Priisalm

Taivo Hiielaid

Ron Nõmm

Kuidas tööpäevad möödusid, vaata galeriist!