Aiavaade merele. Foto: Sven Arbet
Kui Helve Urva ja Rein Annusver aastaid tagasi merekaldal asuvast suure aiaga kodust unistasid, ei osanud nad uneski näha, mida see võluv romantika endas tegelikult kätkeb.

Nüüdseks on omal ajal ostetud ridaelamuboks tundmatuseni muutunud – elamispinda on juurde ehitatud lausa mitmekordselt. Majal on ka mitu mugavat terrassi ja avatud katusepealne, kust saab nautida üht Eesti tuntumat vaatamisväärsust – niinimetatud kilukarbivaadet.

Soe suvine õhk paitab õrnalt põski ja kerge tuul sasib juustes, mööda peegelsiledat lahte sõidavad värvikirevad Tallinki kirjadega laevad.

Maja ümber laiub avar kaunis iluaed, mille mõõtmed ulatuvad kokku pea hektarile. Aias on kõik justkui omal kohal – sealt ei puudu suured põlispuud ega vastistutatud ilupõõsad. Kolm veesilma, igaüks omapärase kujundusega, jagavad aia eri osadeks ja liidavad samas ühtseks tervikuks.

Kuid kogu see ilu ja romantika pole siin aga varnast võtta – see on aastatepikkuse tegemise ja ümbertegemise ning veel kord ümbertegemise, vigade ja nendest õppimise lugu.