Aed Tahkurannas. Birgit Suits Foto: Karin Kaljuläte
Kui Birgit Suits ligi 15 aastat tagasi oma perega Häädemeestele uude kodusse kolis, ei osanud ta aimatagi, milliseid keerdkäike elus ette võib tulla.

Kolisime siia 2003. aastal ja hakkasime aeda rajama, nagu iga teinegi keskmine Eesti majaomanik, suure muruplatsiga, mille keskel lipuvarda all on kividega ümbritsetud ümmargune maitselage peenar, naerab Birgit ajas tagasi vaadates. Nüüdset ülilopsakat, väga kaunist ja oskuslikult kujundatud aeda vaadates ei oska seda tühja muruplatsi küll ettegi kujutada, mõtlen endamisi.

Paar aastat hiljem sai selle aia loomise lugu alguse, kui Birgit kohtas juhuslikult oma nüüdseks väga head sõbrannat Eve Lepikut, kes oli just värskelt lõpetanud Räpina aianduskooli ja nägi tühjas krundis suurt potentsiaali. Kohe õnnestus tal oma suurejooneliste plaanidega nakatada ka pererahvast.

Suurt tööd alustati koormatäiest maakividest ja ühest pikast peenrast, mis lookleb kogu aiapiiri ulatuses algusest lõpuni. Birgit räägib, kuidas sõbranna tõmbas talle aiavoolikuga joone ette ja tema kaevas peenra valmis.

Sellest, milline võimas lugu selle aia loomise taga on loe praegu müügil olevast Maakodu erinumbrist või DIGIAJAKIRJAST.

Pilte vaata allolevast galeriist, rohkem leiad samuti digiajakirjast!