Foto: Kai Simson
Habetillandsia (Tillandsia usneoides) võib olla peaaegu unistuste taim, kuna kasvamiseks ei vaja ta mulda ning teda tuleb hoida ka niiskes ruumis.

Nagu nimigi ütleb, näeb taim välja kui üks rippuv korralik hall habe. Tegemist on epifüüdiga, mis tähendab seda, et taimel juured täiesti puuduvad. Õitseb tagasihoidlikult. Õied on tal kahvatud, kollakasrohelised, ning lõhnavad öösel. 

Hansaplanti aednik-konsultant Marili Jaama hoiab käes habetillandsiat.
Foto: Kai Simson
Kuigi taim ammutab eluks vajalikke toitaineid ja vett õhust, siiski päris hoolitsuseta ei saa teda jätta. Märtsist septembrini tuleks teda piserdada toasooja veega kaks korda päevas ning ülejäänud ajal 1-2 korda nädalas. Suvisel ajal tuleb kahe nädala tagant kasta nõrga vedelväetise lahusega.

Suvel soovib taim mõõdukat soojust +18-25°C, talvel aga jahedamat temperatuuri +10-15°C.

Seda taime võib suvel ka õue viia.

Habetillandsia kodumaa on Lõuna-Ameerikas, Argentiinas ning Tšiilis, kus talle meeldib kasvada peamiselt virgiinia tamme ning sooküpressi peal.

Kui meil on taim eelkõige toataimena tuntud, kasutatakse ka lilleseadetes ja kimpudes, siis mujal maailmas on teda palju väga praktilisetel eesmärkidel kasutatud, näiteks ehitiste isolatsiooniks, multšiks, pakkimismaterjalina, madratsi täitena. 1900ndate alguses kasutati taime näiteks autoistmete täitmiseks.

Allikas: Hansaplant, Wikipedia