Märgistatud sibulillede korvid Foto: Astrid Lepik
Korviga sibullillede mahapanekul tuleks korv või selle asukoht peenras märgistada.

Kus asuvad peenras lillesibulad, teab aiapidaja kindlalt kahel hetkel – sügisel, vahetult pärast mahapanekut ja kevadel, mil kaunid sibullilled oma õieilu näitavad. Muul ajal on aga omajagu peamurdmist, et välja selgitada, kus mis parasjagu kasvab. Eriti veel, kui peenraid on palju ja kasvamas on rohkelt liike ning erinevaid sorte.

Samas tekib ikka vajadust peenraid kohendada, lilli istutada, rohida, sibullilli üleski võtta. Kõigi nende ettevõtmiste käigus võivad viga saada ka mulla all peidus olevad sibulad, mida on praktiliselt võimatu pärast õitsemist ja pealsete kadumist tuvastada.

Seetõttu oleks mõistlik lillesibulate mahapanekul korvid või nende asukoht märgistada. Selleks on mitu võimalust.

Sobivad nii korvi külge seotavad paelad või spetsiaalsed sildid, samuti plastist või puidust sildid, mis korvi keskele surutakse. Kasutada võib ka väikeseid värvilisi kivikesi, mis mullapinnale asetatuna sibullillede kasvukohta tähistavad.

Siltide kasutamisel saab sinna kirjutada ka liigi- ja sordinime, miks mitte ka mahapaneku aeg. Kõige kindlamini püsib silt, mis on seotud korvi külge. Niisama mulda torgatud sildid, eriti aga mullapinnale asetatud kivikesed võivad üsna lihtsalt ära kaduda.