Foto: Repro
Ingverijuur pole poes kuigi kallis, kuid idamaises meditsiinis on teda nimetatud maailma üheks väärtuslikumaks ravimiks.

Ingveri kodumaa on Lõuna-Aasias, kuid viimastel aastatel oleme jõudnud nende pruunikate mugulatega meie poelettidel juba ära harjuda. Vürtsikas ja omapärase maitsega ingver on mitmekülgselt kasulik. Värskelt riivitud ingverijuur koos küüslaugu ning meega toob kiiret leevendust külmetuse ja gripi puhul.

Samuti on teaduslikud uuringud tõestanud, et juurel on märkimisväärne põletikuvastane toime, mis muudab selle artriidivalude korral aspiriini tüüpi ravimitele heaks asendajaks.

Gripi, köha ja viirushaiguste puhul aitab ingverijuurest tee, mida võib kombineerida ka teiste ravimtaimedega nagu kaneel, küüslauk ja lagrits.

Üldteada ja ka teaduslikult tõestatud on ingveri mõju seedimisele. Ingveriekstrakt aitab operatsioonijärgse iivelduse ja oksendamise vastu, samuti ka meresõidul või raseduse ajal tekkiva iiveldustunde vastu. Ingver stimuleerib seedetegevust, leevendab spasme, aidates kõhukrampide, voolmete ja kõhulahtisuse puhul.

Ingverist on kasu kehvast vereringest põhjustatud seisundite korral ning selle tõmmise, tinktuuri või kapslite tarvitamine annab märgatavaid tulemusi perifeerse vereringesüsteemi stimuleerimiseks.

Allikas: Andrew Chevallier “Taimsed ravimid”