Tiigi keskele kujundati tehissaar, mida ilmestavad pooleldi maast välja ulatuvad kivid, eri liivateede mitmenda põlve ristandid, roomava kasvuga harilikud kadakad, korea kukerpuu, haraline pööristatar ja kadakas ‘Mint Julep’, mille ainueksemplar on end 15 aastaga laiutanud ligi paarikümnele ruutmeetrile. Foto: Tiit Koha
Mare Talviste ja Riho Raudi on loonud Kloogarannas oma kodu ümber imelise maastikuaia, mis nüüdseks tekitab mitu korda päevas lausa väikese peretüli. Mille üle täpsemalt, ei oska te iialgi arvata.

Riho Raudi, kes on hariduselt botaanik-ökoloog, ütleb ise, et liigirikas nende koduaed ei ole – sealt võib leida vaid 270 eri puud ja põõsast ning 500 püsikut. Erilisemaid on neist ehk neli-viis, arvab peremees. Eesti puukoolides pakutav sortiment aga ületab kindlasti 1000 liigi ja sordi piiri. Taimed on sellesse aeda valitud isikliku ilumeele ja meeldivuse järgi. Ja kuigi see võib mõnele minimalismi austavale aiapidajale tunduda isegi kakofooniana, on üle 300 aiaprojekti loonud ja teostanud aednikepaar õnnelik, sest oma koduaia kooslused meeldivad neile kõige enam.

Mare on Räpina kasvandik. Nüüd nad enam mujale aedu ei kavanda ega raja, kuid igal suvel käib nende aeda vaatamas mõnikümmend bussitäit huvilisi.

Kuidas elu seal aias käib ja mida täpselt kasvatatakse ning milliseid emotsioone sealne keskkond loob, loe edasi artiklist!