Taimede istutamisel on nüüdsest soovitatav mulda katsuda paljaste kätega. Foto: Pixabay.com
Miks on aednikud õnnelikud ja rahulolevad? Sellepärast, et mullal on tõestatult stressivastane toime.

Antidepressandid ei pruugi olla enam ainus valik, kuidas tõsise masendusega võidelda - ka mullas olevad mikroobid mõjuvad meile sarnaselt vahendab veebileht Gardening Know How.

Üks paljudest inimesele ohututest mullaorganismidest - Mycobacterium vaccae, on uuringute tulemusena seostatav meie ajus toimuvate protsessidega, mis vähendavad ärevust, depressiooni ja obsessiivset käitumist. Võrdlusmomendina mainitakse ära ka 1986. aastal USA turule tulnud Prozac, mis on siiani maailmas enim kasutatav antidepressant. Kõnealused mullaorganismid omavat inimestele just selle ravimiga sarnast mõju.

Kusjuures mulda ei pea selle toime saavutamiseks loomulikult alla neelama, vaid piisab kui paljaste kätega mulda katsuda - näiteks taimi istutades ja seejuures võiks suurte sõõmudena ka värsket mulla lõhna sisse hingata.

Vastavad uuringud on mitmel rindel täies hoos ja uusi ning kindlamaid tulemusi võib oodata lähiajal. Seniks soovitatakse tuju tõstmiseks vahel alternatiivse teraapiana mullatöid kasutada ja võimalikult palju aega aias veeta.