Shutterstock
Varasematel aastatel on kasvuhoonet desinfitseeritud väävlisuitsuga. Kuigi väävlit sisaldavad tooted ei ole praegu Eestis taimekaitsevahendina registreeritud, müüvad seda aiakeskused siiski näiteks granuleeritud kujul.

Väljavõte 1942. aastal ilmunud ajalehest Sakala. "Aknad, kus need olemas, väljastpoolt kleepida, ruum väävlisuitsu või selle puudumisel paksu kadakasuitsu täis lasta, uks sulgeda, praod väljastpoolt kleepida. Kuna väävlisuits on mürgine, siis ettevaatust! 24 tunni möödumisel uksed-aknad avada, ruum hästi tuulutada," juhendas A. Kagu, Viljandi maakonna kodumajanduse konšulent.

Põllumajandusametist selgub, et väävlit sisaldavad tooted hetkel Eestis taimekaitsevahendina registreeritud ei ole.

"Nimelt pole taimekaitsefirmadel selleks olnud soovi. Aastani 2014 oli väävlit sisaldav toode registris," ütleb Eva Lind Põllumajandusametist, "kuna see pole vastavat luba saanud, ei tohi seda ka Eestis taimekaitselistel eesmärkidel turustada ega kasutada,"

"Seega ei ole võimalik jagada ka soovitusi ega kasutusjuhiseid ning minu kommentaar piirdubki järgnevaga: taimekaitsevahendina väävlit kasutada ei tohi."

Väävlit sisaldavad tooted

Aiakeskuses Sesoon (ja teistes aiaärides) on müügil granuleeritud väävel näiteks 200 g pakendis.

Toimige järgnevalt: 24m² kasvuhoone keskele pange kiviplaat või paar telliskivi, kuhu siis laotage laiali pakendis olevat väävlipulbrit. Soovitatavalt teipike suuremad praod või avad.

Järgmiseks võtke majapidamispaber, immutage vähese koguse toiduõliga ja pange väävli peale. Süüdake see tikuga ja liikuge kiiresti kasvuhoonest välja. Jätke väävel ööpäevaks tossama.