Anni Õnneleid
Luunja vallas Sirgu külas asub Kindluse talu – värviküllane, südamlik ja turvaline kodukoht. Talusildi kompositsioonil kujutavad võimsad palgid ema ja isa, kes on pere alustalaks. Kolm rippuvat kivi sümboliseerivad kolme poega.

Lia ja Toomas Raadi kaks vanemat poega Andri ja Marek on pesast välja lennanud, kodus on noorim poeg Enriko. Kümme aastat tagasi, kui pere tallu kolis, olid vanemad pojad uues aias suureks abiks. Kõik on tehtud oma kätega: uued istutusalad, maakividega ääristatud peenrad ja unikiviteed nõudsid palju rassimist, muru tahtis niitmist. Praegu ongi ühe hektari maa-ala niitmine murutraktoriga 13aastase Enriko töö.

Aed on jagatud mõtteliselt seitsmeks osaks: eesaed iluaia ja puhkenurgaga, tagaaed basseini ja kümblustünniga, looduslik metsatukk, spordiplats, viljapuuaed, köögiviljaaed marjaaiaga ja parkla.

Pereema Lia lemmikuks on peiulilled ja päevaliiliad, sest neil on intensiivne rõõmus värv. “Daalia seevastu on traditsioonilise õiekujuga, nagu üks lill peab olema ja lapsed seda joonistavad,” ütleb lasteaias õppejuhi ametit pidav Lia.

Kindluse talu mullaviljakus ei ole just kiita.