Maniküür Foto: Delfi/Eesti ajalehed
Sügiseste aiatöödega ja lõputu hoidistamishooajaga kaasnevad mustaksparkunud käed, kuidas need jälle puhtaks saada?

Kõige lihtsam viis oma käsi ja maniküüri hoida, on alati kanda kindaid: terveid töökindaid õues toimetades ning õhukesi latekskindaid näiteks hoidistamisel. Suureks abiks on ka käte korralik kreemitamine enne aiatööde algust. Alati pole see aga võimalik, mugav või lihtsalt meeles...

Käte puhastamisel on hea abimees sidrun. Sidruniviiluga hõõrumine puhastab suure osa parkunud mustusest ja eemaldab ebameeldiva lõhna. Kui sidrunit pole käepärast, sobivad ka teised happelised aiasaadused nagu näiteks rabarber või punased sõstrad.

Tavapärastest kodus olemasolevatest vahenditest aitab käsi ja küünevalle puhastada hambahari ja -pasta. Viimastega tuleks probleemseid kohti usinalt hõõruda ning umbes viieks minutiks seisma jätta. Peale loputamist peaks käed olema nagu poleks neil kunagi midagi viga olnudki. Hambapasta kõrval on heaks puhastajaks ka sooda.

Vanarahvas soovitab aga peale aiatöid võtta ette villaste esemete käsitsi pesemine rohelise seebiga. Lisaks kampsunile või sokkidele saavad ka käed kenasti puhtaks.

Peale tõsisemat puhastuskuuri ei tohiks unustada kreemitamist - ebatavaliste vahenditega töötlemine kuivatab nahka!