Ratsuritäht Foto: Rene Suurkaev
Kasvata endale seemnest ise ratsuritäht nad vajavad küllaltki vähe hoolt, kasta piisavalt ja toesta sobival hetkel õievars.

Ratsuritähe (Hippeastrum) suur sibul ennustab rikkalikku õitsemist. Sibulate suurust tasub muidugi võrrelda vaid sama sordirühma teiste sibulatega. Väikeseõieliste sortide sibulad ongi väiksemad, samas võivad ka need kasvatada 3–4 vart. Nende liikide ilu peitub just õite õrnuses ja neid võib istutada ühte potti mitme kaupa

Õied arenevad esialgu sibulasse talletatud vee ja energia abil. Hiljem vajab lill üht-kaht kastmiskorda nädalas. Veepuudusest võib tekkida juure kasvus hälbeid ja lille kasv on nõrgem.

Katmisega tuleks aga jääda mõistlikkuse piiridesse. Liigkastmise korral ja siis, kui kasvukoht on soe, võivad õievarred liigselt välja venida. Toestage väljaveninud õievart või lõigake see hoopis vaasi. Kui õievars on liiga pehme, saab varre õõnsusesse tugivarda paigutada ning selle altpoolt kummipaelaga kinnitada.

Uueks tulijaks on hoopis ilma potita ratsuritähe sibulad.

Need on pealt vahaga kaetud ja sageli ka kuldseks või hõbedaseks värvitud. Sibulate vahaga katmine võimaldab ratsuritähtedel õide puhkeda ilma lisakastmiseta. Tootjate sõnade kohaselt peaks selliselt kaetud ratsuritähe õied püsima 3–6 nädalat. Teda peetakse laisa inimese lilleks, kuna kastmine ei ole vajalik.

Kui ratsuritäht juba õitseb ja sõrmed sügelevad taimedega tegelema, siis võid proovida seda kaunitari seemnest kasvatada.

Selleks et lill viljuks, tasub teda õitsemise ajal pisut pintsliga tolmeldada. Võib ristata ka mitu ratsuritähe sorti, pintseldades neid teineteise õietolmuga.

Pärast õisemist kasvab varre otsa seemnekupar, seemned on valmis kui kupar praguneb. Kui seeme on katsudes nagu õhuke siidpaber, on seenealge puudu ja idanema ei lähe. Idanemisvõimelise seemne tunneb ära, kui katsudes on sõrmede vahel tunda väikest kühmu.

Pange tüsedamad seemned vett täis klaasi, vahetades vett iga paari päeva tagant. Seemned võivad idaneda nädalaid. Kui juurealgmed paistma hakkavad, asetage seemned mullale ja katke õrnalt näiteks õhku läbi laskva kookoskiuga.

Sibul on alguses nööpnõelapea suurune. Tuleb vaid oodata, millal see suureks kasvab. Õitsema hakkab seemnest kasvatatud lill 5–7 aasta pärast.