Kena draakonipuu on tihe ja venimata Shutterstock
Ülemäära kõrgeks kasvanud draakonipuud võib üsna julgelt kärpida.

Saagige laeni kasvanud varred maha ja alles jäänud tüügastele tärkavad uued külgharud. Sobivaim saagimisaeg on kevad, siis langeb noorte võrsete kasvuaeg suvesse ja need kasvavad tugevamad.

Sobiv saagimiskõrgus tuleb igaühel ise valida, soovituseks võib nimetada vaid mõned põhitõed.

Enamasti on parem teha pigem tugevam tagasilõikus. Tugevasti kärbitud oksad annavad küll vähem külgharusid, kuid need on elujõulisemad. Ladvast ainult veidi kärbitud oks võib anda isegi kümmekond uut külgharu, kuid need jäävad sageli nõrgaks. Liiati kui nüsite vaid veidi latva, tärkavad uued külgvõrsed oksa tippu ja draakonipuu on mõne aastaga jälle laes kinni. Kui saete maha umbes 2/3 puust, on uusi külgharusid ainult paar-kolm, kuid need on tugevad ja teevad taime kiiresti uuesti kaharaks.

Kui taim on mitmeharuline, oleks õigem kõik harud korraga maha lõigata. Taimedel on omadus eelistada kõige kõrgemat võrset ja kui maha saagida ainult üks haru, võib see sootuks kuivada. Samuti kipuvad teiste varjus tärkavad võrsed nõrgaks jääma.

Pärast lõikamist tuleks taime hoida üsna kuivana – tal pole lehti, mille kaudu vesi aurub, sellepärast võib tekkida ülekastmisoht. Kui tüvikul tärkavad uued võrsed, võib hakata tasapisi rohkem kastma. Äralõigatud latvu võib käsitleda pistikutena ja kasutada paljundamiseks. Samal moel saab noorendada ka tääkliiliaid ja tõlvpuid.