Küps avokaado on kreemja sisuga. Foto: Pixabay.com
Avokaado on maitsev ja kasulik puuvili, mis täiustab tihti just salateid, võileibu ja muid soolaseid ning ka magusaid toite.

Selleks, et avokaado aga pettumust ei valmistaks, peab ta olema parasjagu küps ning pehme. Toores avokaado on kõva ja mittemidagiütleva maitsega ning just toore puuvilja söömine on enamasti põhjuseks, miks paljud leiavad, et nad avokaado populaarsust ei mõista.

Kahjuks tuleb toidupoes tihtilugu kõvasti vaeva näha, et just seda õiget ja maitsvat vilja leida ja iga kord ei pruugi see üldsegi õnnestuda.

  • Kellel on hea nina, tunneb piisavalt küpse avokaado ära ka lõhna järgi - ära karda puuvilja poes nuusutada! Samuti nagu meeldiv ja iseloomulik lõhn annab märku maitsvast melonist või virsikust, on see ka avokaado puhul nii.
  • Vili peaks olema katsumisel kergelt elastne ja pehme. Nii, et sõrm kohe koorest läbi ei lähe, ent on tunda, et seda puuvilja võiks saada lusikaga laiali vajutada. Just sellised avokaadod ei ole mitte halvaks ega mädanema läinud, vaid on suurepärased dipikastmete ja võileivakreemide valmistamiseks.
  • Koore värvus ja puuvilja pakendamine annab meie poodides aimu vilja küpsusastmest. Põhiliselt müüakse meil kahesuguseid avokaadosid - ühed on sügavrohelise, sileda koorega pirnikujulised viljad. Teine müüdav sort aga on krobelised ja tumeda, võib-olla isegi kergelt lillakas või väga tumepruunis toonis koorega. Viimased on tihti kallimad ja pakendatud ka paarikaupa eraldi pakki, märgiga "söömisvalmis" - seda sorti avokaadod on tavaliselt juba õiges küpsusastmes ning neid võib pettumata osta. Põhjus on ilmselt puhtalt sordiomadustest tulenev - nende paksem ja tugevam koor võimaldab müügikohtadesse vigastamata vedada küpsemaid vilju.
  • Kui parajalt küpset avokaadot pole poes saada, võib ka toorema osta ja paariks päevaks koju puuviljavaagnale seisma jätta - siis jõuab see kenasti järelvalmida.
  • Ära iialgi hoia tervet avokaadot külmikus! Nii rikud puuvilja maitse ja aromaatsuse.