Ehkki enamasti eelistatakse erksavärvilisi lilli, meeldivad naistele pigem heledad ja õrnad õied. Stuudio Nelk
Kevadisel kaunil ajal on just õige aeg tuua koju või kinkida heale sõbrale-kallimale üks kaunis lillekimp. Olgu tegu tähtsündmusega või lihtsalt meelespidamisega – valik tasub teha lillesaajale mõeldes ning tema erilisust rõhutades.

Nii Interflora kui Studio Nelk lillespetsialistid kinnitavad, et eestlane hindab jätkuvalt traditsioone. Kui mujal maailmas julgetakse rohkem ühte kimpu sättida erinevaid lilli, siis Eesti inimene on tagasihoidlikum. Ka kimbu tonaalsus ja lillevalik on seni pigem turvaline ja traditsiooniline. “Mina soovitaksin rohkem mänguline olla. Näiteks kasutada rohkem lehelist rohelist, lisada pehmeid õrnu kõrrelisi ja esmapilgul harjumatuid kooslusi. Siis võite vahel isegi üllatuda, milline huvitav tulemus võib tulla,” selgitab Studio Nelk esindaja Mirjam Parik.

Olge fantaasiarikkad!

Mirjam Pariku sõnul ei pea kinkimisel alati olema tegu soliidse kimbuga. “Siiani on nii, et Maarjamaa mehe jaoks on esimene valik kas siis punane või kollane roos, samas aga meie naised armastavad mittetraditsioonilisemaid lilli – näiteks preeriakelli, kevaditi muidugi tulpe, romantilisi Ranunculus’i ning lumeroose,” tõdeb ta.

Kui soovite kinkida kimpu, võiks kaupluses sellest müüjale märku anda ning lasta oma silma all personaalse kimbu kokku panna.