Foto: Shutterstock
Kevadeti õhuluuda ehk lehepuhurit kasutades puhume laiali tolmu, mis mõjub halvasti inimeste tervisele ja määrib ümbritsevad majad. Seeetõttu ei tohiks lehepuhuriga koristamist kuival ja tolmusel ajal ette võtta.

Pindi Kinnisvarahalduse heakorra ärisuuna juht Andrus Limbachi sõnul on õhuluuad küll tänuväärsed tööriistad, kuid neid tasub kasutada siiski peamiselt langenud lehtede koristamiseks.

„Mõistetav, et kalli aparaadi soetanud inimesel või heakorrafirmal tekib kiusatus sellega talvine graniidisodi ja muu lume alt välja tulnud pahn mugavalt kokku lükata, kuid tegelikult on niisugune asi äärmiselt kahjulik,“ ütles Limbach.

„Lendu aetud killud kriibivad lähedalasuvaid autosid, sodi kleepub majade akende ja fassaadide külge, kuid mis kõige tähtsam, hooga üles keerutatud tolm ärritab tugevalt ümbruses liikuvate inimeste hingamisteid ja võib põhjustada tervisehäireid,“ hoiatas Limbach.

Õhuluuad on küllaltki uued tooted ja paljud nendega seotud riske veel hinnata ei oska, sestap tuleb mõista, et iga tööriist jäägu ikka õigel hooajal kasutamiseks.