Roosid Põltsamaa Roosiaias Foto: Argo Ingver
Roosi-lehetäid on väikesed rohelised putukad, kes imevad rooside noortest lehtedest ja võrsetippudest taimemahla. Täidest saab lahti, kui pritsida taimi nõgeseleotisega.

Leotise tegemiseks panna 1kg värsket, peenestatud taimemassi 1 ööpäevaks 10l vette likku, pritsimisel lahjendada 1:5. Eelmainitud leotistega pritsida iga nädal, juunis-juulis isegi 2-3 korda nädalas. Mõjub ka koirohu, soolikarohu, raudrohu, põldpuju, tulika, kesalille, salvei ja lavendli leotis.

Müügilolevad looduslikud preparaadid on roheline vedel seep (lisada kleepaineks taimeleotistele enne pritsimist juurde - 10g/l. Kui kasutame rohelist seepi (kuivatab lehetäide keha) ilma taimsete leotisteta lehetäide tõrjeks, siis normiga 100g/l.

Rohelist vedelat seepi võib asendada ka nõudepesuvahend Fairy - pool teelusikatäit preparaati ära lahustada 1 l vees. Aianduspoodides on müügil lehetäide tõrjeks NeemAzal-T/S (30-40ml/10 l) (pritsida 3 korda veg, per. jooksul) ja Neko valmislahus. Lehetäisid meelitab kollane värv - seega riputada taimede kasvukohta taimelatvade kõrgusele kollased liimipüünised