LUGEJAMÄNGU VÕITJA Foto: Lea Kalda
Augustinumbri lugejamängus palu­sime teil saata pilte oma kasvu­hoonest. Aitäh kõiki­dele kirjutajatele! Kogu galerii on teie ees.

Meie kasvuhoone lugu sai alguse soovist ise natuke midagi oma tarbeks kasvatada. Pildil on meie järjekorras teine kasvuhoone. Ajaga on selgeks saanud, et ühelt poolt peab kasvumaja olema praktiline, teisalt ka ilus ja aeda kaunistama.

Kuna oleme alati nautinud kasvuhoone kõrval pisikesel pingil istumist, aia imetlemist ja jutuajamist, siis oli loomulik jätk täiendada kasvuhoonet pisikese varjualusega. Istumiskoht on tõeline pere lemmik.

Kasvuhoone vahekäigu oleme mugavuse ja puhtuse hoidmise nimel kividest ladunud. Ukseavas on võre koera turvaliseks eemal hoidmiseks.

Lea Kalda Pärnumaalt
Foto: Lea Kalda
Foto: Lea Kalda

See kasvuhoone on võetud taaskasutusse. Pesime puhtaks ja panime oma hoovi püsti.

Liisi Voojärv

Foto: Liisi Voojärv

Foto: Liisi Voojärv

Foto: Liisi Voojärv
Foto: Liisi Voojärv

Saadan pildi meie pere ja sõpradega koostöös valminud palju enamast kui lihtsalt kasvuhoonest. Ja tänavusest viinamarjasaagist jagub kõigile abilistele tänutäheks kuhjaga.

Hetti Meltsas

Foto: Hetti Meltsas
Foto: Hetti Meltsas

Tomateid saan tavalisest kasvuhoonest, kuid kurgid tulevad tünnist.

Anu Roos

Foto: Anu Roos

Olen Maakodu fänn ja lugeja. Siin on perekond Kuldsaare kasvuhoone. Elame Pärnus Audru osavallas ja see on meie esimene kasvuhoone. Kevad algas rediste ja uhkete salatipuhmakatega, nüüd on kasvumajas veel kurgid, tomatid, till ja lehtpeet. Ah jaa, üks arbuus on ka!

Katsetame ja õpime!

Eve Kuldsaar

Foto: Eve KuldsaarFoto: Eve Kuldsaar
Armas maakodu toimetus! Kasvuhoone ja aed – mida veel paremat tahta. Hoiavad sind tegevuses kogu hooaeg.

Ühendus loodusega taastab inimese sisemise tasakaalu – seega võid sättida kasvuhoonesse mõnusa istumisnurga ja lihtsalt olla. Nobenäpud, kel sõrmed sügelevad, saavad rohida ja maitsenautlejad käia valminud vilju mekkimas.

Kasvuhoone on koht, kust alati läbi käiakse. Ka siis, kui külalised majas. Ei jää keegi tühjade kätega ja see on koht, mis annab palju kõneainet – saab jagada kogemusi ja nippe järgnevateks aastateks.

Kasvuhoonest tuleb ju kõik küpselt ja värskelt otse pere toidulauale.

Tervitades Maria Raudnagel Võrumaalt

Foto: Maria Raudnagel
Foto: Maria Raudnagel
Foto: Maria Raudnagel