Aeg on hoidised sahvrist konkursile tuua. Ingmar Muusikus
Olustvere hoidisemess on 21. septembril mõisa territooriumil ning sealses leivakojas leiab aset ka konkursi hoidiste hindamine. Seega ootame teie konkursihoidiseid leivakotta 21. septembri hommikul kella 11ks.

Osalema on oodatud Eestimaal kasvatatud toorainest valmistatud köögiviljahoidiseid, -salateid ja tšatnisid. Anname välja ka eripreemia parimale moosile või muule magusale hoidisele kategoorias “Memme maiustused”. Nagu ikka, saab auhinnatud ka kõige kaunimalt kujundatud hoidis.

Eesti parima hoidise selgitab välja asjatundjate žürii. Et seda saaks proovida kogu Eesti rahvas, lubab Põltsamaa Felix võiduretsepti ka sel aastal purki panna. See ongi konkursi peaauhind. Kuid parimatele on auhindu ja üllatusi veelgi.

Konkursile toodud hoidised peaksid olema pakendatud toatemperatuuril säilitamiseks ette nähtud pakendisse (näiteks klaas). Purgi või pudeli küljele (mitte kaanele) paigaldage etikett, kus on kirjas nii hoidise kui hoidistaja nimi.

Varustage iga konkursile esitatud hoidis täpse retseptiga, nimetades ära kõik hoidises olevad koostisosad koos mõõtühikutega ja valmistamise viis (kuumtöödeldud, püree, värske jne).

Lisage sinna ka autori nimi ja kontaktandmed.

Üksikasjalikumalt saab konkursitingimuste ja väljapandud auhindadega tutvuda veebilehel www.maaleht.ee/hoidistekonkurss.

Kohtumiseni Olustveres Maalehe hoidisekonkursil!