Meekärg Foto: Sven Arbet
Mesi pole mitte ainult magus, vaid tal on ka palju tervistavaid omadusi ja just nende tõttu tasub suure külmaga meepurk lähedal hoida.

Mesi on tuntud kui palaviku ja köha leevendaja. Talvisel viirusterohkel ajal on mee antiseptilisest toimest suur abi. Sooja joogiga, kuhu on lisatud mett ja sidrunit on läbi aegade ravitud kähedat kurku ja teisi hingamisteede haiguseid.

Võib tunduda üllatuslik, kuid meega saab ravida ka heinapalavikku. Allergilist reaktsiooni, mille sageli vallandab õietolm. Loodusravijad on uskumusel, et teelusikatäis meekärje vaha tükke sisaldavat mett päevas aitab tugevdada organismi vastupanuvõimet ja harjutada meid ainetega, mis allergiaid võivad põhjustada.

Mesi on suurepärane toidulisa haigusest paranejale. See on kergesti seeditav ja omastatav, annab palju energiat ja stimuleerib tujutõstvate ning lõõgastavate hormoonide teket. Sisaldab ohtralt mineraalaineid ning B- ja C-vitamiine, Mett soovitatakse tarbida eelkõige maksa- ja neeruhaigustest paranejatel.

Mee hankimisel, säilitamisel ja kasutamisel tuleb teada, et kuumutamine üle 40 kraadi hävitab suurema hulga tema kasulikest omadustest. Seega tuleks olla kindel, et mett ei ole varasemalt kuumutatud. Ise peaksime seda toidule lisama peale valmimist ning kuumadel jookidel laskma veidi jahtuda enne, kui need meega magusaks teha.